Jakub Kochanowski zdradził, co najbardziej zapamięta z mistrzostw Europy. "Robiło się coraz ciszej"

Siatkówka
Jakub Kochanowski zdradził, co najbardziej zapamięta z mistrzostw Europy. "Robiło się coraz ciszej"
Fot. PAP/EPA
Jakub Kochanowski zdradził, co najbardziej zapamięta z mistrzostw Europy. "Robiło się coraz ciszej"

- Mimo że mistrzostwa Europy rozgrywane są co dwa lata, reprezentacja Polski na przełomie ostatnich kilku turniejów średnio sobie na nich radziła. Tym bardziej to złoto waży o wiele więcej - powiedział Jakub Kochanowski.

W finale siatkarskich mistrzostw Europy podopieczni Nikoli Grbicia w trzech setach pokonali Włochów. Po powrocie do Polski Kochanowski udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że najbardziej z tego turnieju zapamiętam słabnący doping włoskich kibiców w meczu o złoto. 

 

- Najbardziej zapamiętam, jak w meczu finałowym włoscy kibice, którzy przyszli bardzo licznie, kibicowali coraz ciszej. Dopiero pod koniec się ożywili, ale w pewnym momencie zrobiło się bardzo cicho - opowiadał. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Semeniuk o swojej roli w reprezentacji. "Nie mam żalu do trenera" 

 

Środkowy reprezentacji Polski docenił polskich fanów, którzy tłumnie zebrali się na lotnisku, by powitać mistrzów Europy. 

 

- Dużo informacji w social mediach do nas docierało, że kibice się grupują i chcą przyjść na lotnisko. Mimo że brałem już udział w kilku takich wydarzeniach, to takiej liczby kibiców jeszcze nie widziałem - stwierdził. 

 

Podczas turnieju widać było, że Biało-Czerwoni są świetnie zgrani i dobrze czują się w swoim towarzystwie. Kochanowski podkreślił, jak ważną rolę odegrało to w osiągnięciu sukcesu. 

 

- To nie jest sztuczne. Jesteśmy bardzo zżytą grupą. Mimo że nie jesteśmy w komplecie, bo brakuje nam Mateusza Bieńka, to na przełomie całego sezonu umacnialiśmy tę grupę i coraz lepiej się dogadywaliśmy. Teraz czujemy się ze sobą bardzo dobrze i lubimy ze sobą pracować - tłumaczył. 

 

Teraz kadrowiczów czeka krótki odpoczynek. Potem rozpoczynają przygotowania do kwalifikacji olimpijskich. Jak będzie odpoczywał Kochanowski. 

 

- Zaszyję się w domu i nie będę wychodził przez dwa dni. To dla mnie najlepsza forma odpoczynku - mówił. 

 

Cała rozmowa w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie