Kamil Semeniuk o swojej roli w reprezentacji. "Nie mam żalu do trenera"

Siatkówka
Kamil Semeniuk o swojej roli w reprezentacji. "Nie mam żalu do trenera"
Fot. Cyfrasport
Kamil Semeniuk

- Złoto na szyi jest ciężkie, bo ciężko było je zdobyć. Kawał dobrej roboty wykonaliśmy. Każdy z nas dołożył cegiełkę, jeśli chodzi o ten medal - powiedział Kamil Semeniuk.

W sobotę polscy siatkarze pokonali Włochów w finale mistrzostw Europy i sięgnęli po tytuł najlepszej reprezentacji na Starym Kontynencie. Dzień później podopieczni Nikoli Grbicia przylecieli do Polski, gdzie zostali przywitani przez tłumnie zgromadzonych fanów. 

 

- Spodziewałem się tego. Patrząc na to, jak nasi fantastyczni kibice nas wspierają, spodziewałem się, że licznie przybędą. Dziękujemy wam za to, że jesteście z nami i wspieracie nas na dobre i złe. My staramy się dawać pełne "serducho" i nasza praca jest wynagradzana w najlepszy możliwy sposób czyli złotym medalem - tłumaczył przyjmujący Perugii i reprezentacji Polski. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Magiera: Złoto dla zuchwałych...

 

Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego roku rola Semeniuka w kadrze się zmieniła. Wcześniej był jej podstawowym zawodnikiem, a obecnie częściej pojawia się na placu gry jako rezerwowy. 

 

- Oczywiście, chciałbym być na boisku jak najwięcej. Zdaję sobie sprawę z tego, jak się ostatnio prezentowałem. Moja gra nie była za wyborna. Ten poziom utraciłem, który prezentowałem rok temu. Jestem świadomy tego i nie mam żalu do trenera, że jestem w grupie "fusów". Cieszę się, że on we mnie wierzył, że potrafię się odbudować. Uważam, że ma duży wpływ na to, jakiego koloru jest medal - zaznaczył. 

 

Przed Biało-Czerwonymi dwa dni odpoczynku. Potem rozpoczynają kolejne zgrupowanie. Polaków czeka walka o kwalifikację olimpijską. 

 

- Moja narzeczona Kasia wszystko dobrze zaplanuje. Odwiedzę wszystkich z rodziny, trochę się zregeneruję i wrócę z pełnym optymizmem na kolejne zgrupowanie - powiedział Semeniuk zapytany o plany na odpoczynek. 

 

Cała rozmowa w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie