Piłkarska reprezentacja nie przedłuży kontraktu z selekcjonerem
Stephen Kenny nie będzie dłużej selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Irlandii - poinformowała federacja, która nie zaproponowała trenerowi nowego kontraktu.

Irlandia z sześcioma punktami zajęła czwarte miejsce w grupie B kwalifikacji, za Francją, Holandią i Grecją, a tylko przed Gibraltarem.
Zobacz także: Był kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski. Właśnie pożegnał się z posadą
"Kontrakt Stephena Kenny'ego jako selekcjonera irlandzkiej drużyny narodowej nie zostanie przedłużony" - napisała federacja w oświadczeniu i dodała, że w opinii jej kierownictwa to najlepszy czas na zmianę, gdyż wiosną czekają reprezentację tylko mecze towarzyskie, a dopiero we wrześniu 2024 rozpocznie się kolejna edycja Ligi Narodów UEFA.
52-letni Kenny w 2020 roku zastąpił Micka McCarthy'ego i podpisał umowę do końca kwalifikacji Euro 2024.
"Oczywiście moim marzeniem jest kontynuowanie pracy z kadrą, ale wszystko wskazuje, że będzie inaczej i też rozumiem takie stanowisko federacji, bo jednak niepowodzeń było więcej niż sukcesów, choć trwał proces zmiany pokoleniowej" - przyznał Kenny po wtorkowym spotkaniu towarzyskim z Nową Zelandią (1:1).
Przejdź na Polsatsport.pl

