Wielka tragedia na meczu PKO BP Ekstraklasy. Nie żyje kibic, który był reanimowany

Kibic, który zasłabł w trakcie meczu Widzew - Radomiak zmarł w szpitalu - przekazał klub z Łodzi.

Do wielkiej tragedii doszło podczas sobotniego meczu PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Widzewem Łódź a Radomiakiem Radom (0:3). Spotkanie musiało zostać przerwane w 18. minucie z powodu zasłabnięcia jednego z kibiców gospodarzy. Mimo reanimacji i odzyskania przytomności, sympatyk miejscowej drużyny zmarł w szpitalu. Taką informację przekazał klub z Łodzi.

Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło w 18. minucie meczu, kiedy z wysokości trybun doszły przerażające wieści o zasłabnięciu jednego z fanów Widzewa. Sędzia przerwał spotkanie, ponieważ sytuacja była bardzo poważna. Doniesienia mówiły o zatrzymaniu akcji serca i koniecznej reanimacji.

Służby medyczne zareagowały błyskawicznie. Udało się odzyskać przytomność kibica, który natychmiast został przewieziony do szpitala. Niestety, jeszcze tego samego wieczora Widzew przekazał tragiczną wiadomość o tym, że kibic zmarł.

"Przekazujemy smutne wieści. Pomimo błyskawicznej reakcji służb i podjęcia akcji ratunkowej, kibic Widzewa Łódź, który zasłabł na stadionie, zmarł w szpitalu.

Ślemy wyrazy współczucia i łączymy się w bólu z bliskimi" - napisał klub z Łodzi w mediach społecznościowych.

Mecz Widzew - Radomiak zakończył się zwycięstwem gości 3:0.