Zdecydowane zwycięstwo polskich siatkarzy! Kolejny rywal pokonany

Polscy siatkarze wygrali dwa pierwsze mecze turnieju EEVZA.

Reprezentacja Polski siatkarzy gra w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA), które są kwalifikacją do mistrzostw Europy U18. Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego odnieśli drugie zwycięstwo podczas turnieju rozgrywanego w Gruzji. Pewnie pokonali reprezentację Łotwy 3:0.

Pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem reprezentacji Polski 25:15. Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Polacy zaczęli od falstartu (1:8) i musieli później gonić wynik. W końcówce uzyskali przewagę i wygrali 25:23. W trzeciej partii, po wyrównanym początku, również inicjatywę przejęła reprezentacja Polski, która wygrała 25:18 i w całym meczu 3:0.

Najwięcej punktów wywalczyli: Marcel Kiciński (16), Igor Nurkiewicz (11), Jakub Szczurowski (10) – Polska; Eduards Dudens (11) – Łotwa. Polacy byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali blokiem (11–7).

Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) są rozgrywane w gruzińskim mieście Telavi w dniach 5–9 grudnia. Zwycięzca wywalczy awans do finałów mistrzostw Europy U18. W kolejnych meczach reprezentacja Polski siatkarzy z rocznika 2007 zagra z Gruzją, Ukrainą i Estonią.