Ogromna sensacja w krajowym pucharze! Potentat wyeliminowany przez czwartoligowca

Ajax wyeliminowany z Pucharu Holandii

Zespół USV Hercules, który na co dzień rywalizuje na czwartym najwyższym poziomie rozgrywkowym w Holandii, wyeliminował z krajowego pucharu Ajax. Ekipa z siedzibą w Utrechcie wygrała 3:2 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału.

Wynik spotkania już w 16. minucie otworzył Tim Pieters. Najpierw swoimi umiejętnościami popisał się Jordi Paulina. Młody pomocnik, po efektownym rajdzie prawym skrzydłem, dograł piłkę w pole karne rywali. Tam czekał na nią już Pieters, który bez problemu zamienił dobrą sytuację na gola.

W 66. minucie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Swoją drugą bramką w tym spotkaniu zdobył Pieters. Tym razem urodzony w 2001 roku zawodnik zaskoczył golkipera Ajaksu celnym strzałem zza pola karnego.

Goście byli w stanie złapać kontakt z rywalami na kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Brian Brobbey, który został wprowadzony na boisko w 46. minucie. Już po chwili błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Chuba Akpom, który w 89. minucie doprowadził do wyrównania.

Kiedy wydawało się, że o wyniku spotkania będzie musiała zadecydować dogrywka, piłka zatrzepotała w siatce gości. Szalę zwycięstwa na stronę czwartoligowego klubu w doliczonym czasie gry przechylił Mats Grotenbreg. Mecz ostatecznie zakończył się triumfem klubu USV Hercules 3:2.

Dzięki temu zwycięstwu zespół, który na co dzień rywalizuje w Derde Divisie, czyli czwartej lidze holenderskiej, zapewnił sobie awans do 1/8 finału krajowego pucharu.

USV Hercules - Ajax 3:2 (1:0)

Bramki: Tim Pieters 16, 66, Mats Grotenbreg 90+3 - Brian Brobbey 84, Chuba Akpom 89

USV Hercules: Pepijn Vonk - Shanon Carmelia, Valentijn Beck, Mitchell Zwart, Deveron Fonville - Oussama Lahri (Mats Grotenbreg 85), Christiaan van Hussen (Maks Fichtinger 72), Nathan Bijl, Tim Pieters (Franslyn Nsingi 72) - Jordi Paulina - Lars Vermeulen (Storm Streng 80)

Ajax: Diant Ramaj - Tristan Gooijer (Anton Gaaei 60), Josip Sutalo, Gaston Avila (Arjany Martha 46), Jorrel Hato - Kristian Hlynsson, Kenneth Taylor, Georges Mikautadze - Carlos Forbs (Brian Brobbey 46), Chuba Akpom, Amourricho van Axel Dongen (Benjamin Tahirovic 46)