Zadyszka w trzecim secie. Siatkarze PSG Stali górą w zaległym meczu PlusLigi

Siatkarz PGE Stali Nysa Zouheir El Graoui oraz Paweł Pietraszko i Jake Hanes z KGHM Cuprum Lubin podczas zaległego meczu 10. kolejki PlusLigi.

PSG Stal Nysa wygrała z KGHM Cuprum Lubin 3:1 w zaległym meczu 10. kolejki PlusLigi. Gospodarze pewnie pokonali rywali w dwóch pierwszych setach, a w trzecim prowadzili już 17:12. Lubinianie zdołali odwrócić losy tej partii, ale w kolejnej znów dominowali siatkarze Daniela Plińskiego.

Siatkarze z Nysy efektownie rozpoczęli to spotkanie (7:2). Rywale długo gonili wynik, w środkowej części seta złapali kontakt (16:15), ale w odpowiedzi poszła punktowa seria gospodarzy przy zagrywkach Zouheira El Graoui (20:15). PSG Stal popełniła mniej błędy od rywali i lepiej punktowali blokiem. Pewnie wygrali 25:20, a ostatni punkt wywalczył Konrad Jankowski.

W drugiej partii również przewagę mieli nysanie (8:5, 12:8). Byli skuteczniejsi w ataku, nadal dobrze grali w bloku i popełniali mniej błędów. W końcówkę wchodzili mając solidną zaliczkę (20:15), do dało im komfortową sytuację. El Graoui zakończył seta mocnym atakiem po bloku (25:19).

Set numer trzy również toczył się przy przewadze gospodarzy (8:6, 14:10). Po asie serwisowym El Graoui było 17:12 i wówczas przebudzili się lubinianie. Ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego (19:19). Stal stanęła w miejscu, nie pomagały zmiany, a siatkarze Cuprum wygrali kluczowe akcje w końcówce. Wojciech Ferens i Paweł Pietraszko skończyli ataki, a brakujący punkt przyniósł błąd rywali (23:25).

Taki obrót sprawy zmobilizował siatkarzy Stali. W kolejnej partii dominowali oni od pierwszych akcji (8:4), a rywale nie byli w stanie wiele zdziałać. Po serii dobrych zagrywek Remigiusza Kapicy (19:10), stało się jasne, że gospodarze nie wypuszczą zwycięstwa z rąk. Przestrzelona zagrywka rywali dała im piłkę meczową (24:15), a kropkę nad "i" postawił skutecznym atakiem El Graoui (25:16).

Skrót meczu Stal - Cuprum:

Najwięcej punktów: Zouheir El Graoui (22), Wojciech Włodarczyk (18), Remigiusz Kapica (16) – PSG Stal; Wojciech Ferens (19), Kamil Kwasowski (13), Jake Hanes (12) – KGHM Cuprum. Dominacja gospodarzy w bloku (16–7) i w polu zagrywki (8–3). MVP: Zouheir El Graoui (16/25 = 64% skuteczności w ataku + 4 asy + 2 bloki).

PSG Stal Nysa – KGHM Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 25:16)

Stal: Jakub Abramowicz, Patryk Szczurek, Wojciech Włodarczyk, Konrad Jankowski, Remigiusz Kapica, Zouheir El Graoui – Kamil Szymura (libero) oraz Kamil Kosiba, Nicolas Zerba, Michał Gierżot. Trener: Daniel Pliński.
Cuprum: Kamil Kwasowski, Jakub Strulak, Jake Hanes, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Kajetan Kubicki – Mateusz Masłowski (libero) oraz Maksymilian Granieczny (libero), Adam Lorenc, Seweryn Lipiński, Alexander Berger. Trener: Paweł Rusek.