Oto kolejni medaliści mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim

Zimowe
Oto kolejni medaliści mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim
Fot. PAP
Karolina Bosiek

Karolina Bosiek i Damian Żurek zwyciężając na 1000 m wywalczyli swoje drugie tytuły w mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim. W drugiej konkurencji, biegu masowym, triumfowali Magdalena Czyszczoń i Artur Janicki, dla których również były to kolejne tytuły.

Żurek obronił tytuł na 1000 m i było to jego drugie złoto w trwającej od czwartku w Tomaszowie Mazowieckim rywalizacji. Pierwszego dnia zawodów 24-letni łyżwiarz triumfował na 500 m. W piątek potwierdził rolę lidera polskich sprinterów, zwyciężając z bardzo dobrym czasem 1.09,58. Podium na 1000 m wyglądało tak samo, jak po rywalizacji na najkrótszym dystansie. Drugi ponownie był Marek Kania z Fundacji Legii Warszawa, a trzecie miejsce zajął reprezentujący AZS AWF Katowice Piotr Michalski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wyjątkowy wywiad z Natalią Maliszewską drugiego dnia Świąt w Polsat Sport 

 

Wśród kobiet – podobnie, jak w czwartek na 500 m – mistrzynię Polski Andżelikę Wójcik zdetronizowała Bosiek. 23-letnia łyżwiarka Pilicy Tomaszów Maz. zwyciężyła pewnie z czasem 1.17,62, o 0,73 lepszym od drugiej Igi Wojtasik (AZS AWF Katowice). Trzecia z stratą ponad sekundy była Natalia Jabrzyk (KS Pilica Tomaszów Maz.). Dużą niespodzianką było dopiero czwarte miejsce Wójcik.

 

"Ze względu na nadchodzące mistrzostwa Europy dzisiejszy bieg potraktowałam treningowo. Miałam dziś też słabsze samopoczucie, tym bardziej cieszę się z pierwszego miejsca i uzyskanego czasu. To dobry prognostyk przed Heerenveen, bo mistrzostwa Polski są ważnym przystankiem przed tą imprezą" - powiedziała Bosiek.

 

Swoje kolejne tytuły wywalczyli w piątek również Czyszczoń (AZS AWF Katowice) i Janicki (Błyskawica Domaniewice), którzy w czwartek zwyciężyli na długich dystansach, a w piątek w biegu masowym.

 

Czyszczoń wygrała pod nieobecność Bosiek, która zdobywała złoto w tej konkurencji w trzech ostatnich MP na dystansach. Za nią finiszowały Jabrzyk i Olga Piotrowska (AZS AWF Katowice). W rywalizacji mężczyzn Janicki zdetronizował Palkę, który ukończył bieg na trzeci m miejscu, za Dawidem Burzykowskim (AZS Zakopane).

 

Mistrzostwa Polski na dystansach potrwają do soboty. Zawody są ostatnim sprawdzianem formy kadrowiczów przed mistrzostwami Europy w Heerenveen (5-7 stycznia). Ostatniego dnia zaplanowano rywalizację kobiet i mężczyzn na 1500 m oraz biegi drużynowe.

 

Wyniki 2. dnia MP:

 

kobiety

 

1000 m
1. Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Maz.) 1.17,62
2. Iga Wojtasik (AZS AWF Katowice) 1.18,35
3. Natalia Jabrzyk (KS Pilica Tomaszów Maz.) 1.18,76

bieg masowy
1. Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice) 63 pkt
2. Natalia Jabrzyk (KS Pilica Tomaszów Maz.) 43
3. Olga Piotrowska (AZS AWF Katowice) 22

 

mężczyźni

 

1000 m
1. Damian Żurek (KS Pilica Tomaszów Maz.) 1.09,58
2. Marek Kania (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa) 1.10.03
3. Piotr Michalski (AZS AWF Warszawa) 1.10,39

bieg masowy
1. Artur Janicki (UKS Błyskawica Domaniewice) 65 pkt
2. Dawid Burzykowski (AZS Zakopane) 40
3. Szymon Palka (KS Arena Tomaszów Maz.) 23

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie