Trzy razy 25:20! Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy Projektu

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarz Projektu Warszawa Andrzej Wrona i Potr Orczyk z Trefla Gdańsk podczas meczu 22. kolejki PlusLigi.

W meczu 22. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa wygrał z Treflem Gdańsk 3:0. Drużyna ze stolicy odniosła osiemnaste zwycięstwo w obecnym sezonie i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli.

Premierowa partia toczyła się przy przewadze skuteczniejszych w ofensywie gospodarzy (11:8, 16:13). Siatkarze Trefla w pewnym momencie złapali kontakt (19:18), ale w końcówce ekipa z Warszawy popisała się kluczową dla losów seta punktową serią; zaczęło się od zepsutej zagrywki gości, później autowy atak, kończący długą akcję, następnie atak Bartłomieja Bołądzia, po chwili punktowy blok i Projekt miał piłkę setową (24:19). Brakujący punkt dał przestrzelony serwis rywali (25:20) i był to już trzynasty punkt podarowany gospodarzom po błędzie ekipy z Gdańska.

Początek drugiej odsłony to wyrównana gra obu ekip. Później Projekt wygrał cztery akcje od stanu 11:11 do 15:11, trzy z nich po błędach gości. Od tego momentu set toczył się pod kontrolą skuteczniej grających gospodarzy (18:13, 20:14 – po asie Jurija Semeniuka). W ostatniej akcji seta Semeniuk skutecznie zaatakował ze środka (25:20).

W trzecim secie siatkarze ze stolicy dość szybko uzyskali kilka punktów zaliczki (8:5, 11:8). Gdańszczanie nie rezygnowali, złapali punktowy kontakt (16:15), później jeszcze raz po asie Patryka Niemca (20:19). Końcówka należała jednak do gospodarzy. Dwa skuteczne ataki Kevina Tillie, przedzielone błędem rywali dały im prowadzenie 23:19. Semeniuk wywalczył piłkę meczową, a Bołądź zakończył rywalizację asem serwisowym (25:20).

Skrót meczu Projekt - Trefl:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (13), Artur Szalpuk (11), Kevin Tillie (10) – Projekt; Kewin Sasak (12), Mikołaj Sawicki (11) – Trefl. Gospodarze skuteczniejsi w ataku, goście popełnili sporo błędów własnych (27, przy 13 gospodarzy). MVP: Jan Firlej.

Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)

Projekt: Kevin Tillie, Yurii Semeniuk, Jan Firlej, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź – Damian Wojtaszek (libero) oraz Karol Borkowski. Trener: Piotr Graban.
Trefl: Karol Urbanowicz, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa, Piotr Orczyk – Voitto Köykkä (libero) oraz Jan Franchi Martinez, Janusz Gałązka, Jordan Zaleszczyk, Dawid Pruszkowski, Jakub Czerwiński. Trener: Igor Juricić.

Wyniki i skróty meczów 22. kolejki PlusLigi:

2024-02-16: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)
2024-02-17: Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:21, 18:25, 26:24, 25:20)
2024-02-17: Jastrzębski Węgiel – Barkom Każany Lwów 0:3 (17:25, 23:25, 25:27)
2024-02-17: Aluron CMC Warta Zawiercie – KGHM Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:21, 19:25, 25:19)
2024-02-18: Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)
2024-02-18: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Bogdanka LUK Lublin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-02-18: PGE GiEK Skra Bełchatów – Exact Systems Hemarpol Częstochowa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

2024-02-19: PSG Stal Nysa – GKS Katowice (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).