To już pewne! Siatkarski mistrz olimpijski zdecydował, gdzie zagra

Siatkówka
To już pewne! Siatkarski mistrz olimpijski zdecydował, gdzie zagra
fot. CEV
Barthelemy Chinenyeze

Włoskie kluby zbroją się przed kolejnym sezonem ligowym. Świetne ruchy transferowe czyni Cucine Lube Civitanova, która ogłosiła przedłużenie kontraktu z mistrzem olimpijskim, Barthelemy'ym Chinenyeze'em.

16 lutego Lube ogłosiło, że kontrakt z ich zespołem przedłużył Aleksandar Nikołow, jeden z najbardziej utalentowanych siatkarzy młodego pokolenia. 21-latek ma bronić barw wicemistrzów Włoch aż do 2028 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kuriozum w Lidze Mistrzów. Zapomnieli o siatkarzu i zagrali w piątkę!

 

Teraz przyszedł czas na kolejną bombę transferową. Barthelemy Chinenyeze również podpisał kolejny kontrakt z Cucine Lube Civitanova. 26-letni Francuz, który ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo olimpijskie z Tokio, będzie występował w Lube do 2027 roku.

 

To kolejny etap odmładzania kadry tego zespołu. Warto wspomnieć, że tylko pięciu siatkarzy tego klubu ma powyżej 25 lat.

 

 

- W Lube czuję się bardzo komfortowo. Od dzieciństwa było jedną z moich ulubionych drużyn. Pierwszy sezon w biało-czerwonych oceniam jako bardzo pozytywny, ponieważ zakończyliśmy go, walcząc o mistrzostwo do samego końca. Naprawdę cieszę się, że mogę zostać i dziękuję wszystkim, oczywiście także kibicom, których mam nadzieję spotkać licznie na trybunach - powiedział Chinenyeze.

 

Francuz dołączył do Lube w 2022 roku. Wraz z zespołem sięgnął po wicemistrzostwo Włoch.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie