Kuriozalny gol samobójczy Krychowiaka! Wszystko na oczach legendy

Grzegorz Krychowiak z Abha Club zaliczył samobójcze trafienie z ok. 18 metrów w przegranym 0:3 na wyjeździe meczu z Al-Ettifaq w 23. kolejce saudyjskiej ekstraklasy. Trenerem gospodarzy jest znakomity w przeszłości piłkarz reprezentacji Anglii Steven Gerrard.

W poprzedniej kolejce 34-letni Krychowiak, 100-krotny reprezentant Polski, zdobył dwie bramki dla swojej drużyny (łącznie ma sześć w tym sezonie), ale sobotniego meczu z siódmym w tabeli Al-Ettifaq nie będzie dobrze wspominać.

W 54. minucie - jeszcze przy stanie 0:0 - doświadczony pomocnik zaliczył kuriozalną wpadkę. Stojąc przed własnym polem karnym zagrał piłkę w kierunku swojej bramki, ale... akurat nie było w niej golkipera gości Cipriana Tatarusanu. W efekcie rumuński bramkarz nie zdążył do zagranej przez Polaka piłki, która wpadła do siatki.

Później drużyna Abha Club straciła jeszcze dwa gole, oba po strzałach piłkarzy znanych z występów m.in. w Olympique Lyon. W 73. minucie na 2:0 podwyższył Kameruńczyk Karl Toko Ekambi, a w końcówce spotkania wynik ustalił Francuz Moussa Dembele.

Krychowiak rozegrał całe spotkanie, został ukarany żółtą kartką.

Abha Club zajmuje 17. miejsce (18 pkt), czyli przedostatnie.

Na początku sezonu trenerem tej drużyny był Czesław Michniewicz, ale 1 października władze klubu rozstały się z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Krychowiak jesienią 2023 roku ogłosił zakończenie kariery w reprezentacji Polski.