Cristiano Ronaldo nie wytrzymał. Portugalczyk wymierzył rywalowi dwa ciosy łokciem (WIDEO)

Cristiano Ronaldo zaatakował łokciem obrońcę Al-Hilal.

W półfinale Superpucharu Arabii Saudyjskiej Al-Nassr Cristiano Ronaldo mierzyło się z Al-Hilal. Portugalczyk został sprowokowany przez rywala Aliego Al-Bulayhiego.

W poniedziałek Al-Nassr stanęło naprzeciwko Al-Hilal. Zespół Cristiano Ronaldo nie radzi sobie w tym sezonie z odwiecznym rywalem, który wywalczył sobie 12-punktową przewagę na siedem kolejek przed końcem sezonu. Odrobienie strat jest więc niemal niemożliwe.

"Rycerze Nadżdy" szokująco odpadli także z Azjatyckiej Ligi Mistrzów na etapie ćwierćfinału. Teraz odpadli również z Superpucharu Arabii Saudyjskiej po porażce 1:2 z Al-Hilal. Jedynym trofeum, który 39-letni Portugalczyk i jego koledzy mogą w tym sezonie wygrać, jest zatem Puchar Króla Arabii Saudyjskiej.

Mimo że oba zespoły tworzyły sobie dogodne okazje na początku meczu, tak w drugiej połowie odskoczyło Al-Hilal. W 61. minucie, po indywidualnej akcji, wynik otworzył kapitan Salem Al-Dawsari. W 72. minucie, po dobrym zagraniu Michaela do swojego rodaka Malcoma, Brazylijczyk podwyższył rezultat. Honorowe trafienie w doliczonym czasie gry zanotował dla Al-Nassr Sadio Mane. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 2:1.

Na boisku iskrzyło, jak zwykle, przy okazji spotkań derbowych. Podrażniony kolejną porażką swojego zespołu Cristiano Ronaldo dał się wyprowadzić z równowagi przez 47-krotnego reprezentanta Arabii Saudyjskiej Aliego Al-Bulayhiego. W 85. minucie sprowokowany kapitan Al-Nassr wymierzył dwa ciosy łokciem w klatkę piersiową rywala, za co otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Były to drugie w tym sezonie derby Rijadu. W pierwszym, podczas 15. kolejki ROSHN Saudi League, Al-Nassr poległo 0:3. Kontrowersji nie brakowało również wtedy. Po bramce Aleksandara Mitrovicia, która ustawiła wynik spotkania, Al-Bulayhi odwrócił się do kibiców lokalnego rywala i zaczął wykonywać prowokacyjne w ich kierunku gesty, za które otrzymał czerwoną kartkę.

Al-Hilal powalczy o pierwsze w tym sezonie trofeum z Al-Ittihad Karima Benzemy, które pokonało 2:1 Al-Wehda.

Finał Superpucharu Arabii Saudyjskiej odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia. Transmisja w Polsacie Sport Extra od godziny 19:30.