Niesamowite, co zrobiła Świątek na korcie! "Po prostu za dobre" (WIDEO)

Iga Świątek
Niesamowite, co zrobiła Świątek na korcie! "Po prostu za dobre" (WIDEO)
fot. materiały prasowe/X.com/BillieJeanKingCup
Niesamowite, co zrobiła Świątek na korcie! "Po prostu za dobre" (WIDEO)

Reprezentacja Polski po raz trzeci z rzędu wystąpi w Billie Jean King Cup Finals, który w listopadzie zostanie rozegrany w Sewilli. Nasze singlistki pokonały w dwudniowej rywalizacji Szwajcarki 3:0, a duży w tym udział miała Iga Świątek. Podczas sobotniego starcia z Celine Naef liderka światowego rankingu popisała się kapitalnym zagraniem na korcie. To po prostu trzeba zobaczyć!

Świątek była zdecydowaną faworytką starcia z 18-letnią Szwajcarką. Naef zajmuje 148. miejsce w rankingu WTA, w którym Polka - przypomnijmy - jest liderką. To potwierdziło się w meczu. Raszynianka wygrała 6:4, 6:3.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sesja zdjęciowa podczas tenisowego meczu! Gwiazdy Hollywood na trybunach


Trzeba jednak przyznać, że młoda Szwajcarka pokazała, że drzemie w niej duży potencjał. Już w trzecim gemie przełamała dużo bardziej utytułowaną rywalkę. To wymusiło na Świątek podkręcenie tempa.


Z perspektywy postronnego widza nie mogło stać się lepiej. Jeszcze w pierwszym secie Świątek popisała się bowiem kapitalnym zagraniem. Forehand w wykonaniu Polki był na tyle mocny, że rywalka nie zdołała dobiec do piłki.

 


"Przełamanie powrotne w dobrym stylu. Forehand Igi Świątek to po prostu coś zbyt dobrego" - napisano na oficjalnym koncie BJK Cup w mediach społecznościowych.

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie