Polska siatkarka zmienia klub. To już oficjalne

Siatkówka
Polska siatkarka zmienia klub. To już oficjalne
fot. Cyfrasport
Polska siatkarka zmienia klub. To już oficjalne

To już oficjalne - Olivia Różański zmienia klub. W przyszłym sezonie przyjmująca reprezentacji Polski będzie bronić barw Besiktasu Ayos Stambuł. To jej pierwszy turecki zespół w karierze.

Różański od dwóch lat z powodzeniem występuje we Włoszech. W sezonie 2022/2023 była zawodniczką Reale Mutua Fenera Chieri, z którym wygrała Puchar Challenge. Obecnie gra dla Volley Bergamo 1991. Po zakończeniu rozgrywek pożegna się jednak z Italią. Jej nowym pracodawcą będzie Besiktas Ayos Stambuł. Turecki klub oficjalnie potwierdził transfer w mediach społecznościowych.

 


Besiktas to tegoroczny beniaminek Vodafone Sultanlar Ligi. Sezon zasadniczy drużyna zakończyła na dziewiątym miejscu i zapewniła sobie utrzymanie w elicie. Zawodniczkami klubu są w tym sezonie znane z występów w polskiej lidze, w barwach Chemika Police, Serbka Jovana Brakocević-Canzian oraz Kubanka Wilma Salas.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzy sety w Warszawie. "Jurajscy Rycerze" o krok od gry o złoto


Różański jest od dwóch lat ważną postacią reprezentacji. Selekcjoner Stefano Lavarini odważnie na nią stawiał, a ona odpłacała się bardzo dobrą grą. W minionym roku, jako zawodniczka podstawowej szóstki reprezentacji, wywalczyła z nią brązowy medal Ligi Narodów oraz awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie