Wielka gwiazda odchodzi z giganta! Jest szansa, że wróci do PlusLigi?

Siatkówka

Nimir Abdel-Aziz nie jest już siatkarzem tureckiego Halkbanku Ankara. Klub znad Bosforu poinformował o odejściu swojego kapitana, który występował w nim dwa lata. Nie wiadomo, kto będzie kolejnym pracodawcą gwiazdy siatkarskich parkietów. W przeszłości Holender występował m.in. w Grupie Azoty ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle.

Doświadczony 32-letni rozgrywający był zawodnikiem Halkbanku od 2022 roku. W pierwszym sezonie sięgnął z zespołem po Puchar i wicemistrzostwo Turcji. W tym minionym było jeszcze lepiej, o czym świadczy ponowne zwycięstwo w krajowym pucharze, ale również mistrzostwo ligi.

 

Po dwóch latach gry w Ankarze znakomity siatkarz postanowił zmienić barwy klubowe. Gdzie trafi? Tego jeszcze oficjalnie nie wiadomo, ale w kuluarach mówi się o transferze do któregoś z zespołów japońskich.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co z transferem Leona do PlusLigi? Istotne słowa prezesa

 

Być może w grę o pozyskanie Abdel-Aziza włączą się również drużyny PlusLigi. Holender w przeszłości bronił już barw polskiej ekipy, a konkretnie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w sezonie 2014/2015. Nie może jednak miło wspominać tamtego okresu, ponieważ nie spełnił oczekiwań, jakie w nim pokładano. Nie było mu również dane wygrać żadnego trofeum z klubem z Opolszczyzny, a jego transfer okrzyknięto jako jeden z największych niewypałów w historii PlusLigi...

 

Holenderski internacjonał mógłby teraz zmazać tę plamę, będąc znacznie bardziej doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem.

 

W przeszłości występował również we Włoszech i Iranie. Dwukrotnie grał w finale Ligi Mistrzów - w 2013 roku jako siatkarz Bre Banca Lannutti Cuneo oraz w 2021 roku jako zawodnik Trentino Volley, które przegrało wówczas z ZAKSĄ.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Niemcy - Włochy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie