Niespokojnie w Londynie, 53 osoby aresztowane. Jest oświadczenie policji

Niespokojnie w Londynie, 53 osoby aresztowane. Jest oświadczenie policji
fot. PAP/EPA
Niespokojnie w Londynie, 53 osoby aresztowane. Jest oświadczenie policji

Londyńska policja poinformowała w niedzielę, że w związku ze złamaniem prawa przy okazji sobotniego finału Ligi Mistrzów na Wembley między Realem Madryt a Borussią Dortmund (2:0) zatrzymane zostały 53 osoby.

Już w pierwszej minucie meczu doszło do wtargnięcia na boisko trzech osób. Jak podała policja, wszystkie zostały zatrzymane. Kilka osób z kolei trafiło do aresztu za próbę wtargnięcia na stadion bez biletów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jose Mourinho oficjalnie w nowym klubie. Poprowadzi reprezentanta Polski

 

"Jesteśmy przekonani, że przeważająca większość prób nielegalnego wstępu na Wembley zakończyła się niepowodzeniem dzięki wysiłkom funkcjonariuszy, stewardów i całego personelu stadionowego" - wskazała w oświadczeniu komendantka Metropolitan Police Louise Puddefoot.

 

"Funkcjonariusze dokonali 53 zatrzymań na Wembley — pięciu za wtargnięcie na boisko, a większość innych za próby naruszenia bezpieczeństwa. Podczas dużych wydarzeń sportowych często osoby nieposiadające biletów podejmują próby ominięcia ogrodzenia lub wejścia na obiekt w inny sposób" - tłumaczyła.

 

Gospodarze Wembley potępili zachowanie kibiców, którzy wbiegli na murawę.

 

"Wszystkie osoby zostały już zatrzymane, a my będziemy wspierać odpowiednie władze, aby podjęte zostały odpowiednie działania i kary" - zaznaczył rzecznik stadionu.

 

W 2021 roku finał mistrzostw Europy pomiędzy Anglią a Włochami na stadionie Wembley został zakłócony przez starcia między kibicami i ochroną obiektu, zarówno na stadionie, jak i w jego pobliżu. Wtedy również kilkunastu fanów próbowało dostać się na teren obiektu bez biletów.

Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie