FIVB potwierdziła! Ważna informacja dla polskich siatkarzy

Andrzej AdamiecInne
FIVB potwierdziła! Ważna informacja dla polskich siatkarzy
fot. volleyballworld.com
Ważna informacja dla polskich siatkarzy

FIVB potwierdziła informacje, o których mówiło się już od dawna. Wiemy, kiedy odbędą się losowania grup siatkarskich turniejów na igrzyskach olimpijskich.

W środę 12 czerwca na oficjalnej stronie internetowej FIVB pojawiła się bardzo ważna informacja. Dotyczy ona nadchodzących igrzysk olimpijskich. Potwierdzono bowiem daty i miejsca, w których odbędą się losowania grup siatkarskich turniejów podczas zmagań w Paryżu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czołowy siatkarz reprezentacji Polski podjął decyzję w sprawie przyszłości. Gdzie zagra?

 

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że losowanie rywalizacji mężczyzn odbędzie się w Polsce. Teraz federacja poinformowała, że to w Łodzi siatkarze poznają swoich rywali na igrzyskach olimpijskich. Losowanie odbędzie się w środę 26 czerwca. Poprzedzi ono rozpoczęcie tegorocznego turnieju finałowego Ligi Narodów. 

 

Podobny scenariusz FIVB przewidziała dla rywalizacji kobiet w Paryżu. Siatkarki poznają bowiem grupy już w środę 19 czerwca. Losowanie ma zostać przeprowadzone o godzinie 18:00 w Bangkoku, gdzie odbędzie się turniej finałowy rywalizacji pań w Lidze Narodów. 

 

Reprezentacje zostaną podzielone na trzy grupy, w których rywalizować będą po cztery zespoły. Awans uzyskają drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsca w każdej grupie, a także dwie najlepsze ekipy z trzecich miejsc. Następnie reprezentacje zostaną rozstawione w drabince fazy finałowej zgodnie z łączonym systemem rankingowym drużyn. Siatkarskie zmagania na igrzyskach olimpijskich rozpoczną się 27 lipca.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie