Te wyniki to dla działaczy za mało! Lavarini odchodzi, a Włosi już wiedzą, dokąd się przeniesie

Te wyniki to dla działaczy za mało! Lavarini odchodzi, a Włosi już wiedzą, dokąd się przeniesie
fot. Cyfrasport
Te wyniki to dla działaczy za mało! Lavarini odchodzi. Oto jego nowa drużyna?

Stefano Lavarini nie jest już trenerem Fenerbahce Opet Stambuł. Włoski szkoleniowiec, który pracę w klubie łączył z rolą selekcjonera reprezentacji Polski, rozstał się po roku z turecką ekipą. Według medialnych doniesień szybko znajdzie sobie jednak nowe zatrudnienie. Dziennikarze wskazują już nawet na konkretną drużynę.

W środę gruchnęła niespodziewana informacja - Stefano Lavarini nie poprowadzi w przyszłym sezonie Fenerbahce Opet Stambuł. W Turcji szkoleniowiec pracował przez rok i w tym czasie wywalczył wraz z drużyną mistrzostwo, a także krajowy puchar. Nie udało mu się natomiast sięgnąć po triumf w Lidze Mistrzyń. Włodarze Fenerbahce uznali, że w kolejnym sezonie powierzą klub innemu fachowcowi. Lavarini stracił tym samym posadę. 

 

ZOBACZ TAKŻE: FIVB potwierdziła! Ważna informacja dla polskich siatkarzy

 

"Rozstaliśmy się ze Stefano Lavarinim, który w sezonie 2023-24 pełnił funkcję głównego trenera kobiecej drużyny siatkarskiej Fenerbahçe Opet. Chcielibyśmy podziękować za wszystkie jego dotychczasowe wysiłki; życzymy mu sukcesów w przyszłej karierze" - napisano na oficjalnym profilu klubu w mediach społecznościowych.

 

W tym momencie Włoch pracuje więc wyłącznie w reprezentacji Polski, z którą przebywa w Hongkongu na trzecim turnieju Ligi Narodów. Taki stan rzeczy nie utrzyma się jednak długo - przynajmniej jeśli wierzyć doniesieniom mediów z Italii. Tamtejsi dziennikarze przekonują bowiem, że szkoleniowiec lada moment podpisze umowę z Vero Volley Milano. 

 

W drużynie z Lombardii pojawił się wakat na stanowisku trenera. Wraz z końcem sezonu z klubem rozstał się bowiem Marco Gaspari. Lavarini miałby być jego następcą. 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie