Rewolucja w siatkarskim klubie. Polacy na wylocie!

Robert IwanekSiatkówka
Rewolucja w siatkarskim klubie. Polacy na wylocie!
Fot. Cyfrasport
Wojciech Sobala (na zdj. z prawej, jeszcze w barwach Jastrzębskiego Węgla) i Łukasz Wiese odchodzą ze Steauy Bukareszt

Prawdziwą rewolucję kadrową ogłosili włodarze Steauy Bukareszt. Z drużyny odejdzie aż 9 siatkarzy, którzy stanowili ważne ogniwa klubu w zakończonym niedawno sezonie. Czystki kadrowe dotknęły również obu Polaków, grających w rumuńskim zespole: Wojciecha Sobalę i Łukasza Wiesego.

Ekipa ze stolicy Rumunii nie może zaliczyć minionych rozgrywek do udanych. Drużyna dotarła co prawda do finału krajowego pucharu, w którym przegrała 1:3 z lokalnym rywalem, Rapidem Bukareszt, a także nie najgorzej zaprezentowała się na arenie europejskiej, docierając do ćwierćfinału Pucharu Challenge, w którym odpadła z późniejszym triumfatorem, Projektem Warszawa, ale w lidze rumuńskiej spisała się znacznie poniżej oczekiwań, kończąc sezon na 6. miejscu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czołowy siatkarz reprezentacji Polski podjął decyzję w sprawie przyszłości. Gdzie zagra?

 

Władze klubu uznały ten wynik za daleki od oczekiwań i... rozpoczęły prawdziwą rewolucję kadrową. Jak poinformowała oficjalna strona Steauy, z drużyną pożegnało się aż dziewięciu (!) siatkarzy, w tym obaj grający w rumuńskiej ekipie Polacy.

 

"Nowy początek. Nasz zespół przystąpi do kolejnego sezonu ze zmienionym składem. Zanim ogłosimy nową kadrę, chcielibyśmy podziękować zawodnikom, którzy byli z nami w zakończonym niedawno sezonie i wspomogli klub w osiąganych wynikach. Zagraliśmy w finale Pucharu Rumunii i ćwierćfinale Challenge Cup, dlatego wielkie podziękowania dla Roberta Viibera, Wojciecha Sobali, Andreia Lazy, Simona Krajcovicia, Mircei Pety, Łukasza Wiesego, Philippa Kroissa, Gabriela Cherbeleaty i Bretta Wildmana. Wszystkim życzymy powodzenia w nowych projektach sportowych" - czytamy w komunikacie klubu.

 

Przyjmujący Łukasz Wiese trafił do Steauy Bukareszt przed sezonem 2023/2024 z czeskiego VK CEZ Karlovarsko, z którym sięgnął po dwa mistrzostwa i dwa Superpuchary Czech. Środkowy Wojciech Sobala do Rumunii przeszedł bezpośrednio z polskiej ligi, z LUK-u Lublin, w 2022 roku. Z ekipą z Bukaresztu sięgnął w sezonie 2022/2023 po wicemistrzostwo kraju.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie