Euro 2024. Ceremonia i mecz otwarcia Niemcy – Szkocja (ZDJĘCIA)

Niemcy – Szkocja to pierwszy mecz Euro 2024. Dokładnie o godzinie 21.03 w piątek 14 czerwca francuski sędzia Clement Turpin rozpoczął w Monachium zmagania w 17. piłkarskich mistrzostwach Europy. Spotkanie poprzedziła ceremonia otwarcia.

Mecz otwarcia Euro 2024 na Football Arena Munich poprzedziła ceremonia otwarcia, która trwała kilkanaście minut. Na głównej płycie stadionu, na którym swoje mecze na co dzień rozgrywa Bayern Monachium, wystąpiło kilkudziesięciu tancerzy. Zaprezentowano również flagi wszystkich krajów-uczestników turnieju.

 

Zobacz także: Magiczny numer na plecach i ogromne oczekiwania. Oto "10" na Euro 2024!

 

Później na boisku pojawiło się trofeum, o które walczą 24 reprezentacje. Wnieśli je byli niemieccy piłkarze Juergen Klinsmann i Bernd Dietz oraz wdowa po legendzie niemieckiej piłki nożnej Franzu Beckenbauerze – Heidi Beckenbauer.

 

Miało to swoją symbolikę, ponieważ Beckenbauer (1972), Dietz (1980) oraz Klinsmann (1996) byli kapitanami reprezentacji Niemiec, które triumfowały w mistrzostwach Europy.

Ceremonia otwarcia Euro 2024

 

 

Niemcy – Szkocja to pierwszy z 51 meczów turnieju, który będzie rozgrywany na dziesięciu stadionach w dziesięciu niemieckich miastach. Do grupy A trafiły także reprezentacje Szwajcarii i Węgier, które zmierzą się w sobotę w Kolonii. Polska zagra w grupie D z Holandią w niedzielę, z Austrią 21 sierpnia i z Francją 25 sierpnia.

 

Reprezentacja Niemiec zaliczyła bardzo udane otwarcie turnieju, pewnie pokonując Szkocję 5:1 (3:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Florian Wirtz, Jamal Musiala, Kai Havertz (z karnego), Niclas Fuellkrug oraz Emre Can; jedyny gol dla Szkotów padł po samobójczym trafieniu Antonio Ruedigera.

 

Mecz otwarcia Euro 2024

 

 

W ME 2024 biorą udział 24 reprezentacje, które podzielono na sześć grup po cztery drużyny. Po trzech kolejkach fazy grupowej do 1/8 finału trafią ekipy z pierwszych dwóch miejsc oraz cztery najlepsze z trzecich pozycji. Finał zostanie rozegrany 14 lipca w Berlinie.

Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie