Polscy siatkarze zagrają o finał mistrzostw świata! Wiemy, z kim się zmierzą

Julian CieślakSiatkówka

Reprezentacja Polski do lat 19 poznała rywali w półfinale siatkarskich mistrzostw świata. Biało-Czerwoni zmierzą się z Hiszpanami, którzy po emocjonującym, pięciosetowym starciu odprawili Bułgarów.

Czterech młodych siatkarzy w niebieskich koszulkach z numerami na plecach świętuje zwycięstwo na boisku. Jeden z nich unosi pięść w geście triumfu.
fot. FIVB
Polscy siatkarze zagrają o finał mistrzostw świata! Wiemy, z kim się zmierzą

Polscy siatkarze w piątek awansowali do najlepszej czwórki mistrzostw świata do lat 19. Nasza drużyna narodowa po zaciętym spotkaniu pokonała 3:2 Koreę Południową, dzięki czemu mogła czekać na swojego kolejnego przeciwnika. Tego miał wyłonić mecz Hiszpanii z Bułgarią.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co za słowa Heynena! Tego nie ma nawet Polska

 

Ich potyczka również od początku była zażarta. Pierwszy set rozstrzygnął się na przewagi - 26:24 triumfowali Bułgarzy. W drugiej partii poszli oni za ciosem i zwyciężyli do 19, podwyższając swoje prowadzenie na 2:0.

 

Od tego momentu obraz rywalizacji diametralnie się zmienił. Inicjatywę na parkiecie przejęli Hiszpanie. Najpierw złapali kontakt, a następnie wyrównali na 2:2, w obu partiach wygrywając do 17.

 

O losach zmagań zadecydował tie-break. W nim od startu również z przodu byli Hiszpanie, którzy nie odpuścili ani na chwilę. Ostatecznie odnieśli wiktorię 15:8, meldując się w półfinale światowego czempionatu, gdzie zmierzą się z Polakami.

 

Oba zespoły stanęły po przeciwnych stronach siatki już w fazie grupowej. Wtedy górą - wynikiem 3:1 - byli Hiszpanie.

 

Hiszpania U19 - Bułgaria U19 3:2 (24:26, 19:25, 25:17, 25:17, 15:8)

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie