Najwyższa porażka PSV Eindhoven w lidze od 1964 roku! (WIDEO)

Takiego wyniku z pewnością nikt się nie spodziewał! Kroczące pewnym krokiem po mistrzostwo Holandii PSV Eindhoven przegrało na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem Willem II Tilburg aż 0:5!

Był to mecz w ramach 27. kolejki Eredivisie. Piłkarze PSV mieli przed jej rozpoczęciem 10 punktów przewagi nad Ajaksem, który w niedzielę zagra przed własną publicznością z Heerenveen. Przewaga mogła więc rosnąć o kolejne trzy oczka. Mogła, bo najpierw trzeba było pokonać Willem II na wyjeździe.

Gospodarze sobotniego meczu okazali się przeszkodą nie do przejścia. Samo zwycięstwo wydaje się sensacją, ale jego rozmiar jest znacznie bardziej szokujący. PSV nie dość, że nie strzeliło gola, to jeszcze straciło ich aż 5! Przed przerwą strzelanie rozpoczął Ben Rienstra, a po przerwie działo się jeszcze więcej.

Rienstra dorzucił swoje drugie trafienie, a hat-tricka skompletował Fran Sol. Warto też odnotować, że Willem II oddało w tym meczu sześć celnych strzałów, z czego pięć wylądowało w siatce.

To najwyższa porażka PSV w lidze od 1964 roku!

Williem II Tilburg - PSV Eindhoven 5:0 (1:0)
Bramki: Rienstra 21, 76, Sol 59, 70 (k), 90 (k).

Willem II: Branderhorst (46 Wellenreuther) - Lewis, Lachman, Heerkens, Tsimikas (51 Wijnaldum) - Rienstra, Chirivella, Lieftink - Haye, Sol, El Hankouri (89 Croux).

PSV: Zoet - Arias (62 Mauro Junior), Schwaab, Isimat-Mirin, Brenet - van Ginkel (76 Lammers), Luckassen, Ramselaar - Pereiro (79 Rosario), de Jong, Bergwijn.

Żółte kartki: Tsimikas - de Jong, Luckassen.
Czerwona kartka: Luckassen.