MŚ w siatkówce: Argentyna bez trudu ograła Dominikanę

Siatkarze reprezentacji Argentyny bez problemów pokonali Dominikanę 3:0 (26:24, 25:15, 25:15) w meczu fazy grupowej siatkarskich mistrzostw świata. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Marcelo Rodolfo Méndeza na tej imprezie.

Po porażce z reprezentacją Belgii Argentyńczycy bardzo potrzebowali kompletu punktów. Nie był to cel trudny do osiągnięcia w meczu z najsłabszą drużyną w grupie A, czyli Dominikaną.

Obie drużyny ostatni raz miały okazję grać ze sobą 23 sierpnia 2013 roku. Wtedy lepsza okazała się Argentyna 3:0. We wcześniejszych spotkaniach zawsze górą byli siatkarze z Ameryki Południowej. Nie inaczej było tym razem.

Jedynie w pierwszym secie drużynie Dominikany udało się nawiązać wyrównaną walkę z rywalami. Kolejne dwa sety to już kompletna dominacja Argentyńczyków zakończona zwycięstwem 25:15, a w ostatecznym rozrachunku 3:0.

W następnym meczu piątkowi zwycięzcy zmierzą się z Włochami.

Argentyna - Dominikana 3:0 (26:24, 25:15, 25:15)

Argentyna: Maximiliano Cavanna, Cristian Poglajen, Facundo Conte, Agustín Loser, José Luis Gonzalez, Sebastian Solé, Alexis González (L), Ignacio Fernandez (L) oraz Bruno Lima, Pablo Crer, Luciano De Cecco,      Tomas Lopez, Martin Ramos

Dominikana: Henry Omar Tapia Santana, Bayron Valdez Peña, Henry Antonio Lopez Capellan, Francisco Alberto Abreu Lopez, Felix Miguel Romero Perez, Richi Paulino Paulino, Enger Miguel Mieses Feliz (L) oraz Adalberto Gonzalez Perez, Jairo Junior Perez Bello, Hector Alexis Cruz Cepin