5 zupełnie nowych smoków wlatuje do League of Legends!

E-sport
5 zupełnie nowych smoków wlatuje do League of Legends!
@RiotGames

Na półmetku sezonu Riot Games wprowadzi do gry pięć różnych smoków, które mocno zmienią profesjonalną rywalizacje w League of Legends. Od teraz drużyny będą walczyły o cztery różne, pojawiające się w losowej kolejności smoki żywiołów i – po upływie 35 minuty gry – o bardzo mocnego Starszego Smoka.

Smok nie miał ostatnio wystarczającego wpływu na rozgrywkę, ale cztery zupełnie nowe wersje smoków to zupełnie nowy, unikalne rozwiązanie zmuszające drużyny do walki o cele na mapie już od samego początku. Każda z drużyn będzie wiedzieć jaki smok pojawi się następny, więc gracze będą mogli dostosować plan gry pod konkretną sytuację.

 

Drużyny skupiające się na walkach drużynowych i potyczkach jeden na jeden będą za wszelką cenę starały się zdobyć Smoka Ognia. Zwiększający obrażenia wież i minionów oblężniczych Smok Ziemi będzie idealny dla drużyn z mocnym pushem, a zwiększający regenrację zdrowia i many Smok Wody dla wyniszczających przeciwników kompozycji oblężniczych. W nowym zestawie znajduje się też Smok Potwietrza, który zwiększa prędkość ruchu poza walką.

 

Jednak prawdziwą wisienką na przygotowanym przez Riot Games torcie jest Starszy Smok, który będzie pojawiał się w 35 minucie gry. Ma on być sporo mocniejszy niż jego odpowiedniki z żywiołów, ale jego zabicie będzie też przyznawało większe korzyści. Bonusy będą tym większe, im więcej ładunków poprzednich smoków zebrała drużyna. Umiejętności i podstawowe ataki drużyn ze wzmocnieniem Starszego Smoka będą też nakładały efekt podpalenia na przeciwników.

 

Ekipa odpowiedzialna za balans gry trzymała wszystko w tajemnicy do ostatniego momentu, ale wygląda na to że warto było czekać. Nowe smoki będą świetnym urozmaiceniem dla gier w solo kolejce, ale uatrakcyjnią też zmagania najlepszych. Teraz drużyny będą musiały walczyć o smoka już we wczesnej fazie gry. Szczególnie wtedy, gdy na Summoners Rift pojawi się ten najpotrzebniejszy do osiągnięcia zwycięstwa.  

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze