Korea: dominacja SKT T1 i KT Rolster trwa

E-sport
Korea: dominacja SKT T1 i KT Rolster trwa

Po pierwszej, bardzo rozbudowanej kolejce koreańskiego LCK przyszła kolei na znacznie krótszą drugą rundę zmagań. Zobaczyliśmy cztery spotkania, w których ponownie wystąpili faworyci, lecz kolejne starcia te nie przyniosły zmian na szczycie tabeli.

W walce o pierwszą pozycję nadal brylują superdrużyny - SK Telecom T1 oraz KT Rolster. Zespół Lee „Faker” Sang-hyeona nie pozostawił złudzeń przebudowanemu ROX Tigers (2-0), natomiast KT Kima „Deft” Hyuk-kyu i Heo „PawN” Won-seoka w starciu typowanym na najciekawszy mecz kolejki rozprawiło się z Longzhu (2-0). Przewaga faworytów była tutaj niezaprzeczalna i Longzhu niestety nie nawiązało walki z wyżej notowanymi przeciwnikami. Ani SKT T1, ani KT Rolster nie poniosło jeszcze porażki i straciło choćby mapy, dzięki czemu obydwie drużyny legitymują się obecnie rezultatem 3-0 (6-0 w mapach).


Na kolejnych pozycjach z bilansem 2-1 meldują się natomiast formacje, które również wygrywały w drugiej kolejce. Zespół Samsung Galaxy nie dał szans MVP (2-0), zaś bbq Olivers zaskakująco pewnie ograło Jin Air Green Wings (2-0) i dość niespodziewanie dołączyło do czołówki. Warto jednak zauważyć, że ex-ESC Ever swoje zwycięstwa odnosiło nad MVP i wspomnianym Jin Air, czyli ekipami typowanymi do walki w dolnej połowie tabeli.

 


Wszystkie wyniki spotkań drugiej kolejki:


SKT T1 2-0 ROX
Samsung 2-0 MVP
Longzhu 0-2 KT Rolster
bbq Olivers 2-0 Jin Air

 


Tabela LCK po drugiej rundzie spotkań wygląda następująco:

 

 

 

 

Od 2 do 5 lutego obejrzymy kolejne sześć starć koreańskich formacji. Już pierwszego dnia trzeciej kolejki przyjdzie nam zobaczyć najciekawszy pojedynek rundy, a do boju ruszą świetnie spisujący się faworyci z KT Rolster oraz nierówna i dość jednowymiarowa taktycznie, choć nadal bardzo groźna ekipa Afreeca Freecs.

Rafał Fiodorow
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie