Liga Mistrzów: Wysokie zwycięstwo Napoli, FC Porto rozbiło Monaco

Polscy piłkarze ze zmiennym szczęściem radzili sobie we wtorkowych meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Napoli wysoko wygrało z Feyenoordem Rotterdam 3:1. Monaco Kamila Glika okazało się za słabe, aby nawiązać walkę z FC Porto.

Osłabione kontuzją Arkadiusza Milika Napoli bez problemów rozprawiło się z Feyenoordem Rotterdam 3:1. W 70. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Bramki dla włoskiego klubu zdobyli Lorenzo Insigne, Dries Mertens i Jose Callejon. Ten pierwszy pokazał piękny gest w kierunku polskiego napastnika. Po strzeleniu gola podbiegł do ławki rezerwowych, by pokazać kibicom koszulkę klubowego kontuzji, który przeszedł operację kolana.

W grupie G porażkę poniósł także inny klub z Polakiem w składzie - AS Monaco. Kamil Glik rozegrał cały mecz, ale nie uchronił zespołu z Księstwa przed przegraną z FC Porto 0:3. To dopiero drugi pojedynek tych zespołów o stawkę - pierwszy raz spotkały się w finale LM w 2004 roku i wówczas drużyna z Portugalii również wygrała 3:0.

Drugi mecz tej grupy odbył się w Turcji. Besiktas Stambuł pokonał RB Lipsk 2:0, a spotkanie zostało przerwane w 60. minucie na niecały kwadrans z powodu awarii światła. Rosyjski arbiter Siergiej Karasiew wstrzymał grę, ale przez kilka minut zawodnicy pozostali na boisku. Ok. 40 tys. kibiców zgromadzonych na trybunach oświetlało murawę latarkami w telefonach komórkowych. Po chwili sędzia odesłał zespoły do szatni, ale niedługo później grę wznowiono.

Bramki dla Besiktasu zdobyli Holender Ryan Babel (11.) i Brazylijczyk Talisca (43.). Gospodarze prowadzą w tabeli z kompletem punktów, Porto ma trzy, a Monaco i RB Lipsk - po jednym.

Z 11 metrów pomylił się  napastnik Manchesteru City Argentyńczyk Sergio Aguero, ale jego zespół i tak wygrał przed własną publicznością z Szachtarem Donieck 2:0. Strzelcami bramek byli Belg Kevin De Bruyne (48.) i Raheem Sterling (90.).

Do największej niespodzianki doszło we wtorek w Moskwie, gdzie Spartak zremisował z Liverpoolem 1:1. Potknięcie "The Reds" wykorzystała Sevilla, która po hat-tricku Francuza Wissama Ben Yeddera wygrała z NK Maribor 3:0. Hiszpański zespół z czterema punktami prowadzi w tabeli. Liverpool i Spartak mają po dwa, a mistrz Słowenii - jeden.

Faza grupowa zakończy się 5/6 grudnia. Finał zaplanowano na 26 maja 2018 roku w Kijowie.

Grupa F:

Manchester City - Szachtar Donieck 2:0 (0:0)
Bramki:
Kevin De Bruyne 48, Raheem Sterling 90

SSC Napoli - Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:0)
Bramki: Lorenzo Insigne 7, Dries Mertens 49, Jose Callejon 70 - Sofyan Amrabat 93