NiP walczy o powrót na szczyt. W finale IEM Oakland zagra z FaZe

E-sport
NiP walczy o powrót na szczyt. W finale IEM Oakland zagra z FaZe
fot. HLTV.org

Do zakończenia Intel Extreme Masters w Oakland pozostał tylko jeden mecz. W wielkim finale amerykańskiego turnieju FaZe Clan zmierzy się z Ninjas in Pyjamas.

Turniej zyskał miano przewrotnego już w fazie grupowej. Wystarczy wspomnieć, że niemal do samego końca tego etapu większość formacji - rozgrywając liczne starcia BO1 - wciąż miała szansę na awans do playoffów. Wiele zamieszania wzbudziły również problemy zdrowotne graczy Astralis, którzy w pewnym momencie wycofali się z udziału w zmaganiach, a następnie zostali finansowo ukarani przez organizatora.

W tym wszystkim klasę od początku zachowywali zawodnicy Ninjas in Pyjamas, otrzymując promocję do półfinału z pierwszego miejsca grupy. Szwedzi niespodziewanie pokonali w koszyku niemal wszystkich rywali: Astralis, Cloud9, TheMongolz i Team EnVyUs. Minimalnie ulegli wówczas tylko SK Gaming. Okazję do rewanżu z Brazylijczykami otrzymali jednak bardzo szybko i - zwyciężając półfinał 2:1 - wykorzystali ją doskonale.


IEM Oakland to dla NiP-u turniej szczególny. Formacja, która boryka się z ogromnym kryzysem dłużej nawet od Virtus.pro prawie równo rok temu stanęła na najwyższym stopniu podium właśnie tych rozgrywek. I choć od tego czasu spółce Christophera ‘GeT_RiGhTa’ Alesunda udało się wygrać wyłącznie słabo obsadzony turniej DreamHack Open Valencia - przyjazd do Oakland znów w symboliczny sposób pokazał, że legendy jeszcze się nie poddały.

Czy Szwedzi zdołają obronić mistrzowski tytuł i rozpoczną karkołomny powrót na szczyt? Nie będzie im łatwo. Finałowym oponentem Skandynawów jest przecież obsadzony gwiazdami FaZe Clan. Europejczycy - tak, jak NiP - w grupie byli prawie bezkonkurencyjni, ogrywając G2 Esports, OpTic Gaming, Renegades i Team Liquid. Potknęli się tylko w starciu z Gambit Esports. W półfinale lekcji Counter-Strike’a udzielili natomiast strzelcom Cloud9, dosłownie sprowadzając ich do parteru.

22:15 - Ninjas in Pyjamas vs FaZe Clan - BO5

Mecz zaplanowano na 22:15. Odbędzie się w trybie BO5, przez co zobaczymy minimalnie trzy rozgrywane mapy. W puli nagród zawodów ulokowano $300,000. Zwycięzcom przypadnie aż $125,000. Srebrni medaliści będą musieli się zadowolić kwotą $50,000.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie