Juarez o Lipski: Nie ma ludzi, którzy nie mają słabych punktów

Sporty walki

Silvana Juarez (6-1, 3 KO, 2 SUB) stanie przed ogromnym wyzwaniem! W swoim debiucie w Federacji KSW zmierzy się z mistrzynią kategorii muszej Ariane Lipski (10-3, 6 KO, 2 SUB). - Nie ma ludzi, którzy nie mają słabych punktów, którzy nie popełniają błędów – powiedziała Juarez. Do starcia dojdzie 3 marca w Łodzi na KSW 42.

Lipski jest niepokonana od marca 215 roku. W tym momencie może pochwalić się serią ośmiu zwycięstw z rzędu. Ostatnią walkę, na gali KSW 40 z Marianą Morais (12-6, 3 KO, 8 SUB), rozstrzygnęła w 58. sekundzie!

 

- Mam świadomość, jaka to jest zawodniczka. Świetna zarówno w stójce, jak również w parterze. Nie ma jednak ludzi, którzy nie mają słabych punktów, którzy nie popełniają błędów. Moim zadaniem jest znaleźć słabe punkty i je wykorzystać w czasie walki. To na pewno będzie świetny spektakl - stwierdziła Juarez w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

Dzięki nadchodzącej walce KSW staje się coraz bardziej rozpoznawalne w ojczyźnie Juarez. - W Argentynie ludzie nie mają świadomości, jak MMA jest rozwinięte i popularne w Europie. Jestem szczęśliwa, że sama mogę przyczynić się do popularyzacji MMA. Odkąd ogłoszono moją walkę z Lipski, otrzymuję mnóstwo pytań od kibiców. Jak to wygląda? Co to za wydarzenie? Dzięki temu popularność KSW w Argentynie rośnie - zauważyła pretendentka do mistrzowskiego pasa.

 

Obojętnie, czy chodzi o piłkę nożną, czy o MMA, rywalizacja argentyńsko-brazylijska zawsze budzi ogromne emocje. Podobnie jest teraz. - Coś w tym jest. Niezależnie od dyscypliny, dla Argentyńczyków porażka z Brazylijczykami to najgorsze, co może się wydarzyć - podsumowała Juarez.

 

Transmisja gali KSW 42 w systemie PPV.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie