Polska chce rewolucji w siatkarskim kalendarzu!

Siatkówka
Polska chce rewolucji w siatkarskim kalendarzu!
fot. Cyfrasport

To może być prawdziwa rewolucja w siatkówce! Działacze z Polski chcieliby, żeby mecze drużyn narodowych były rozgrywane w trakcie sezonu ligowego.

Rozdział sezonu ligowego i reprezentacyjnego to od wielu lat standard. Po zakończeniu rozgrywek klubowych siatkarze praktycznie z marszu stawiają się na zgrupowaniach. W takiej rzeczywistości trudno myśleć o właściwej regeneracji. Teraz będzie podobnie, bo już w maju rusza Liga Narodów.

 

- Ten system to zabijanie siatkówki. Najlepsi zawodnicy grają na okrągło właściwie bez przerw, najpierw w spotkaniach ligowych, potem w reprezentacjach narodowych. Są przemęczeni i wypaleni, a poziom spotkań spada - powiedział prezes PLPS Artur Popko w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

Polacy zaproponowali, żeby stworzyć okienka na mecze reprezentacji w trakcie wydłużonego sezonu ligowego. Identycznie, jak ma to miejsce w przypadku innych dyscyplin.

 

- Spotkania ligowe byłyby rozgrywane przez siedem-osiem miesięcy. Na kadrę zostawałoby 21 tygodni, a wszyscy zawodnicy mieliby miesiąc przerwy na odpoczynek i regenerację - wyjaśnił Popko.

 

Według mistrza świata z 2014 roku Marcina Możdżonka to świetny pomysł. - Wiele razy rozmawialiśmy z naszymi piłkarzami ręcznymi, którzy od lat mają okienka reprezentacyjne podczas ligi. Bardzo to sobie chwalą, bo mają ponad miesiąc wolnego. W siatkówce to teraz nieosiągalne - powiedział siatkarz Asseco Resovii Rzeszów.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze