Pudzianowski odpowiedział na wyzwanie legendarnego mistrza UFC

Sporty walki
Pudzianowski odpowiedział na wyzwanie legendarnego mistrza UFC
fot. KSW

Mariusz Pudzianowski (12-5-1NC, 5 KO, 2 SUB) już za kilkanaście dni zmierzy się z Karolem Bedorfem na gali KSW 44 w Ergo Arenie. Na początku maja otrzymał jednak niespodziewaną propozycję, a raczej wyzwanie, które rzucił mu były mistrz UFC, Frank Mir (18-12, 5 KO, 9 SUB). "Pudzian" w jednym z wywiadów odniósł się do wyzwania.

Mir to prawdziwa legenda MMA. 38-latek został mistrzem wagi ciężkiej UFC na początku XXI wieku. W swojej karierze pokonywał między innymi Brocka Lesnara, Mirko Cro Copa czy Tima Sylvię. Pas został mu odebrany ze względu na brak aktywności, spowodowaną wypadkiem na motocyklu.
 
Pudzianowski dostał wyzwanie na kilka tygodni przed galą KSW 44, na której stoczy swój wymarzony pojedynek z byłym mistrzem organizacji, Karolem Bedorfem. Jak "Pudzian" zareagował na wyzwanie z ust legendy?
 
- Nie zastanawiałem się nad tym. Na chwilę obecną jestem skupiony na 9 czerwca i o niczym innym nie myślę. Być może podejmę rękawice po walce z Karolem. Porozmawiam na ten temat z włodarzami KSW, bo przecież dobrze mi się z nimi współpracuje. Jestem lojalny i dotrzymuję słowa, a dla mnie jest ono droższe od pieniędzy - skomentował "Pudzian" w rozmowie z Andrzejem Kostyrą.
 
Ostatnio Mir był widziany w klatce 28 kwietnia, kiedy szybko padł po ciosach innej legendy dyscypliny, Fedora Emelianenki.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze