W organizacji zobaczymy pięciu debiutantów. Alfie Davis w starciu z Leszkiem Krakowskim, Akop Szostak z Jamiem Sloanem, Max Nunes z Wagnerem Prado oraz Thiago Silva w konfrontacji z Jamesem McSweeneyem.

 

Wiele nadziei niosą ze sobą starcia w kategorii średniej. Mini turniej ma wyłonić nowego mistrza, a pojedynki na papierze wyglądają na niezwykle interesujące. Scott Askham już miał okazję zaprezentować swoje wysokie umiejętności. Marcin Wójcik natomiast w walce z Anglikiem spróbuje wykorzystać swoją siłę, ale już w nowej dywizji.

 

O pojedynku Michała Materli z Damianem Janikowskim powiedziano już chyba wszystko. Doświadczenie i spokój kontra świeża krew i eksplozywność. Czy stary lis da się oszukać przez młodego wilka? Materla w swoim rekordzie ma bagaż 32 walk doświadczeń, a Janikowski tylko 3. Niby przepaść, a mimo wszystko w tej konfrontacji nie sposób wskazać faworyta.

 

O tytuł kategorii półsredniej ponownie powalczą Dricus Du Plessis oraz Roberto Soldić. Chorwat w starej wersji planuje odebrać tytuł, który stracił na gali KSW 43. Czy jednak zmodyfikowana odsłona "Robocopa" to wystarczająco dużo na rozpędzonego ośmioma wygranymi Afrykanera?

 

Na zwycięską ścieżkę planuje wrócić również Popek Monster. Zmazanie plamy po porażce z Tomaszem Oświecińskim to główny cel barwnego zawodnika, a nie ma do tego lepszej okazji niż konfrontacja z pogromcą popularnego Stracha - Erko Junem.

 

KSW 45: The Return to Wembley w Cyfrowym Polsacie i IPLI w systemie PPV

 

Na zakończenie starcie o pas kategorii ciężkiej. Najdłużej panujący czempion Karol Bedorf stęsknił się za swoim trofeum i głodny zwycięstwa przystąpi do rywalizacji z nowym mistrzem Philipem De Frisem. Dodatkowego smaczku walce dodaje fakt, że Anglik pas zdobył nokautując starego znajomego Bedorfa - Michała Andryszaka.

 

Dziewięć pojedynków i 18 bohaterów, którzy zgodnie mają jeden cel - podbić Londyn już 6 października.

 

Karta walk KSW 45:

 

o tytuł mistrza KSW

Waga ciężka: Philip de Fries (15-6-1NC, 2 KO, 11 SUB) - Karol Bedorf (15-3, 5 KO, 4 SUB)


Waga ciężka: Popek Monster (3-3, 3 KO) - Erko Jun (1-0, 1 KO)

 

o tytuł mistrza KSW
Waga półśrednia: Dricus Du Plessis (12-1, 4 KO, 8 SUB) - Roberto Soldic (13-3, 11 KO, 1 SUB)
Waga średnia: Michał Materla (26-6, 8 KO, 12 SUB) - Damian Janikowski (3-0, 3 KO)
Waga średnia: Marcin Wójcik (11-5, 4 KO, 5 SUB) - Scott Askham (16-4, 10 KO, 2 SUB)
Waga ciężka: James McSweeney (15-16, 9 KO, 6 SUB) - Thiago Silva (20-7-2NC, 14 KO, 2 SUB)
Waga półciężka: Wagner Prado (14-3-1NC, 13 KO) - Max Nunes (17-5, 10 KO, 5 SUB)
Waga półciężka: Akop Szostak (3-2, 2 KO) - Jamie Sloane (8-5-1NC, 6 KO, 2 SUB)
Waga lekka: Leszek Krakowski (11-1, 5 KO, 3 SUB) - Alfie Davis (9-2, 4 KO, 3 SUB)

 

KSW 45: The Return to Wembley w Cyfrowym Polsacie i IPLI w systemie PPV