Poważna oferta dla Bolta

Piłka nożna
Poważna oferta dla Bolta
fot. PAP

Usain Bolt od czasu zakończenia kariery sprintera cały czas znajduje się w kręgu zainteresowań klubów piłkarskich. Jamajczyk otrzymał propozycję kontraktu od drużyny, w której dotychczasowo występował.

Bolt zakończył karierę sprintera z ośmioma złotymi medalami igrzysk olimpijskich. Wielokrotnie był też mistrzem świata. W lipcu Jamajczyk postanowił rozpocząć testy w australijskim Central Coast Mariners. W październiku, w meczach sparingowych strzelił swoje pierwsze w karierze gole. Ostatnio mówiło się o zainteresowaniu ze strony maltańskiego Valletta FC.

 

Agent byłego sprintera przyznał, że Mariners zaproponowali jego klientowi kontrakt. Dodał również, że na razie nie wiadomo, na jakie kroki zdecyduje się Bolt. Zespół z Gosford rozpoczął rozgrywki A-League od remisu z Brisbane Roar.

 

Bolt postanowił zakończyć karierę lekkoatletyczną po ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Londynie. Jamajczyk był najlepszy na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich (2008, 2012, 2016). Jeden ze złotych medali stracił, ponieważ na dopingu przyłapano startującego w sztafecie Nestę Cartera.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie