Puchar Polski: Legia wyeliminowała Piasta po rzutach karnych

Legia Warszawa pokonała po rzutach karnych Piasta Gliwice i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Przez 120 minut padły tylko dwie bramki, obie w dogrywce. W serii jedenastek legioniści byli bezbłędni.

Przed meczem wiadomo było, że Legia lubi grać z Piastem. W dotychczasowej historii starć obu ekip gliwiczanie wygrywali tylko dwa razy, a trzynaście spotkań padało łupem stołecznej drużyny. Również we wtorkowym meczu to zespół z Warszawy był faworytem, mimo że w Ekstraklasie oba zespoły dzielił zaledwie jeden punkt.

Od początku tempo gry nie było powalające, Legia dominowała, ale przez bardzo długi okres nie potrafiła stworzyć klarownej sytuacji pod bramką gospodarzy. Bardzo aktywny był Sebastian Szymański, który starał się brać grę na swoje barki i inicjować ataki mistrzów Polski. Zapał nie szedł jednak zawsze w parze z rezultatami, a młody pomocnik warszawskiej ekipy często tracił futbolówkę. W pierwszej połowie najlepszą okazję miał Michał Kucharczyk, ale jego strzał wybronił Frantisek Plach.

Po przerwie Piast doszedł do głosu, coraz częściej zapędzał się pod bramkę Radosława Majeckiego. Bramkarze byli momentami najjaśniejszymi punktami swoich ekip. Drugie 45 minut również nie powaliło na kolana, więc potrzebne było dodatkowe pół godziny.

W dogrywce doszło do dwóch kontrowersji. Najpierw w polu karnym Plach faulował Kucharczyka. Sędzia początkowo wskazał na jedenasty metr, ale po wideoweryfikacji VAR odwołał swoją decyzję. Powtórki, co ciekawe potwierdziły, że piłkarz Legii prawdopodobnie był faulowany. Po chwili z rzutu wolnego pięknie uderzył Carlitos, piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od murawy. Wydawało się, że całym obwodem przekroczyła linię bramkową, ale arbiter po raz kolejny zagwizdał na korzyść Piasta.

W końcu w 111. minucie zobaczyliśmy pierwszego gola, którego autorem był CarlitosRadość legionistów nie trwała długo, gdyż w końcówce wyrównał Patryk Sokołowski i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

W serii jedenastek bardzo duże znaczenie miała pierwsza, którą wybronił Majecki. Legioniści ani razu się nie pomylili i ostatecznie wygrali 4:2. Dzięki temu awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:2 (0:0, 1:1, 2:4 rz.k.)
Bramki: Sokołowski 118 - Carlitos 110.

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Uros KorunMokwa - Gerard Badia (79 Denis Gojko), Patryk Dziczek, Tomasz Jodłowiec, Aleksander Jagiełło - Jorge Felix (73 Cesar Joel Valencia), Karsten Ayong (46 Michał Papadopulos).

Legia: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Andre Martins, Domagoj Antolic - Michał Kucharczyk, Sebastian Szymański, Dominik Nagy - Jose Kante.

Życzymy dobrej nocy.

Legia awansuje do 1/8 finału Pucharu Polski.

Karne: Piast - Legia 2:4

Kulenovic kończy ten mecz, bezbłędni legioniści przechodzą dalej.

Karne: Piast - Legia 2:3

Papadopulos przedłuża nadzieje.

Karne: Piast - Legia 1:3

Antolic bardzo pewnie, chyba koniec marzeń Piasta.

Karne: Piast - Legia 1:2

Sokołowski w poprzeczkę!

Cafu bardzo pewnie wykonuje jedenastkę.

Karne: Piast - Legia 1:1

Majecki wyczuł Dziczka, ale strzał za mocny do obrony.

Karne: Piast - Legia 0:1

Kucharczyk pewnie po ziemi!

Karne: Piast - Legia 0:0

Majecki broni karnego Koruna.

Przed nami rzuty karne!

Sędzia sprawdził jeszcze za pomocą VAR czy prawidłowo została zdobyta, ale koniec końców uznał bramkę.

GOOOOOOOOOOOOL! Sokołowski po dużym zamieszaniu doprowadza do wyrównania.

Piast nie rezygnuje, Valencia walczył ze Stolarskim. Będzie jeszcze rożny.

Legia, mimo że wygrywa to nadal w ofensywie.

Kulenovic zmienia Kante.

Do trzech razy sztuka, teraz sędzia już nie mógł zabrać Legii gola.

GOOOOOOOOOOL! Carlitos wyprowadza Legię na prowadzenie. Kapitalne podanie Antolicia do Carlitosa, a ten wykańcza sytuację.

Nic wielkiego jednak z tego nie wynikło, dalej 0:0.

Carlitos faulowany na lewym skrzydle, będzie szansa z rzutu wolnego.

Zaczynamy drugą połowę dogrywki.

Nie ma gola, druga decyzja arbitra na korzysć Piasta!

Piekny strzał Carlitosa z rzutu wolnego! Pytanie czy piłka przekroczyła całym obwodem linię po odbiciu się od poprzeczki. Co zrobi sędzia?

Jodłowiec wszedł w pole karne, starał się zagrać wzdłuż bramki, ale świetna interwencja Majeckiego.

Piast mógł od razu wyjść z kontrą, ale gola nie ma.

Nie ma rzutu karnego. Po weryfikacji VAR sędzia unieważnia karnego. Dziwna sytuacja.

Będzie wideoweryfikacja VAR, na boisku awantura.

Kucharczyk faulowany przez Placha, ogromny błąd bramkarza Piasta.

Rzut karny dla Legii!!!

Piast dominuje w dogrywce, teraz było blisko po strzale Gojko, ale zablokowany i bedzie rożny.

Ładne podanie Dziczka do Papadopulosa, ale ten się nieco wypedził i z ostrego kąta nie trafił w bramkę.

Piłkarze Legii podobnie jak w końcówce meczu - bardzo mało aktywni, praktycznie od dłuższego czasu nie stworzyli zagrożenia pod bramką rywali.

Zaczynamy dogrywkę.

Goli nie oglądaliśmy, czas na dogrywkę.

Groźny atak Piasta, ale gliwiczanie mogli się nadziać na kontrę Legii.

Pierwszy strzał Carlitosa, ale wprost w ręce Placha.

Kante ładnie obrócił się i uderzył zza pola karnego, ale dobrze grający dziś Czerwiński blokuje strzał.

Czyżby zanosiło się na dogrywkę!

Piast w natarciu. Trzeba przyznać, że po wejściu Papadopulosa i Valenci mecz się wyrównał.

Carlitos wchodzi za Szymańskiego.

Dziczek dośrodkował rożnego, doszedł do strzału jeden z zawodników Piasta, ale uderzył nad bramką.

Coraz bardziej nerwowa atmosfera w Gliwicach.

Hlousek ruszył lewą stroną, wrzucił w pole karne, ale znowu bardzo dobrze bronią piłkarze Piasta.

Valencia! Dobry strzał zza pola karnego, broni z trudnościami Majecki.

Strzał Hlouska z około 15 metrów, ale zbyt słaby i pewnie łapie Plach.

Gojko zmienia Badię.

Dośrodkowanie Hlouska w pole karne, tam piłka nieco przypadkowo trafiła do Kucharczyka, ale ten fatalnie przestrzelił.

W międzyczasie Vesovic wchodzi na boisko. Schodzi z niego Nagy.

Piast ma dużo stałych fragmentów gry, ale dośrodkowania nie najlepsze cały czas.

Słabe dośrodkowanie Badii, bez większego zagrożenia.

Legia bardzo nieporadnie wyprowadzała piłkę, odebrał Badia i dał się sfaulować. Przed gospodarzami dobra okazja z wolnego.

Czerwiński! Ależ sytuacja. Obrońca Piasta ładnie uderzył głową, świetnie obronił Majecki, a dobita Papadopulosa niecelna. Najlepsza okazja tego meczu, ale nadal 0:0.

W dalszym ciągu mecz nie zadowala tempem. Nieco lepiej gra Piast, na co duży wpływ miało pojawienie się Papadopulosa.

Piast bardzo ładną kombinacyjną akcją popisał się na prawej stronie, dośrodkowanie jednak za mocne i łapie Majecki. W odpowiedzi kontra Legii, Kante wyszedł sam na sam, ale górą znowu Plach.

Blisko dojścia do piłki był Kante, ale tylko musnął futbolówkę, a ta minęła bramkę Placha.

Szymański szarżował w polu karnym, ale został powstrzymany.

Legia próbuje zarówno grać atakiem pozycyjnym, ale jak jest szansa także i szybką kontrą. Wydaje się, że bramki są kwestią czasu.

Majecki kapitalnie ręką wznowił piłkę, przerzucił połowę, ale obrońcy Piasta wyjaśnili sytuację. W odpowiedzi zaatakowali gospodarze, pierwszą okazję miał Papadopulos.

Po rożnym strzelał Jędrzejczyk i Nagy, ale oba strzały zablokowane.

Kucharczyk spróbował uderzenia zza pola karnego, ale został zablokowany. Będzie jeszcze rożny...

Dużo chaosu od początku drugiej połowy.

Za Ayonga wchodzi Papadopulos, za Martinsa Cafu.

Wracamy po przerwie.

Do przerwy bez goli i bez wielu ciekawych akcji.

Kucharczyk! Strzał skrzydłowego Legii z ostrego kąta broni Plach. Jak na razie bramkarz Piasta najlepszy na boisku.

Piast wyszedł z kontrą, Jagiełło zszedł do środka, by uderzyć, ale został zablokowany. Bardzo zła decyzja, mógł wcześniej szukać lepiej ustawionych kolegów.

W końcu lepszy okres gry Piasta, częściej na połowie Legii.

Dużo podań wymieniają legioniści, ale wszystko w bardzo wolnym tempie. W końcu nieco gry z pierwszej piłki, Martins wszedł w pole karne i mocno uderzył. Dobrze broni golkiper Piasta.

Z wolnego spróbował Szymański, ale bardzo niecelny strzał.

Jędrzejczyk oddał strzał głową po rzucie rożnym, ale wprost w Placha.

Leży na boisku Antolic, który upadł na plecy.

W końcu i Piast zaatakował, ale żadnego zagrożenia po rzucie wolnym nie stworzył.

Najlepsza sytuacja Legii! Kante ładnie minął Czerwińskiego i uderzył, ale za lekko, pewnie piłkę złapał Plach.

Piast od kilku dobrych minut nie potrafi wypchnąć Legii ze swojego pola bramkowego.

Szymański jest bardzo aktywny od samego początku. Teraz jednak nie wykorzystał dobrej kontry, powinien szybciej zagrać, a stracił piłkę.

Jak nie prawą, to lewą. Znowu Szymański, tym razem zagrał z Hlouskiem, który wywalczył rzut rożny. Stały fragment znowu jednak nie przyniósł rezultatu.

Dobra akcja Szymańskiego na prawej stronie. Młody legionista zszedł na lewą nogę, ale jego strzał nieco nad bramką Piasta.

Pierwszy kawadrans nie przyniósł nam żadnej klarownej sytuacji. Legia prowadzi grę, ale skutków tego nie widzimy.

Dobra wrzutka, ale znowu nikt nie przeciął lotu piłki. Legia zamknęła rywali na ich połowie.

Kolejny wolny dla Legii.

Jędrzejczyk nie zrozumiał się ze Stolarskim, ale koniec końców Piast nie stworzył zagrożenia.

Pierwszy strzał na bramkę Piasta. Kante spróbował, ale z bardzo ostrego kąta i spokojnie łapie golkiper gospodarzy.

Szymański dośrodkował z wolnego w pole karne, ale tam nikt nie doszedł do strzału.

Legia długo utrzymuje się przy piłce na połowie gospodarzy. Przedzierać przez zasieki obronne Piasta próbował Jose Kante oraz Szymański, ale dobrze powstrzymywani.

Pierwsza akcja Piasta lewą stroną, ale Stolarski dobrze powstrzymał ten atak.

Największą sensacją oczywiście odpadnięcie Lecha Poznań...

Dzisiaj za nami już cztery spotkania 1/16 PP:

Huragan Morąg - Arka Gdynia 0:1

Bytovia - Śląsk Wrocław 0:3

Raków Częstochowa - Lech Poznań 1:0

Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:2

Składy

Witamy w relacji z meczu 1/16 finału Pucharu Polski! Na koniec dnia Piast Gliwice zmierzy się z Legią Warszawa.