Brzęczek: Zdrowie Lewandowskiego jest ważniejsze. Zagra dopiero w marcu

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmaga się z urazem kolana. Kapitan Biało-Czerwonych nie zagra w meczu z Portugalią w Lidze Narodów. - Na dzień dzisiejszy ważniejsze jest jego zdrowie. Czekamy na pierwsze mecze w marcu. Jego dyspozycja i bramki będą dla nas bardzo ważne - powiedział trener Jerzy Brzęczek.

Lewandowski doznał kontuzji w meczu Bayernu Monachium. Napastnik przyjechał na zgrupowanie kadry z urazem, więc na początku nie trenował z zespołem.

 

- Robert przyjechał na zgrupowanie z urazem kolana. Doznał go w meczu Bayernu Monachium. Już przed spotkaniem z Czechami rozważaliśmy, czy Robert powinien wystąpić, czy nie - powiedział Brzęczek. - W pierwszych dniach po przyjeździe nie trenował. Miał opiekę medyczną, rehabilitację, ćwiczenia i terapię. Za jego akceptacją zdecydowaliśmy, że zagra. Po meczu okazało się, że ból i opuchlizna są większe - dodał.

 

Kapitan Biało-Czerwonych nie doszedł do pełni zdrowia, więc decyzją sztabu szkoleniowego nie zagra w meczu z Portugalią. - Po konsultacjach z lekarzem reprezentacji doszliśmy do wniosku, że dla Roberta będzie korzystniejsze, kiedy nie rozegra tego spotkania. Przedsięwzięto szybkie leczenie - poinforomował selekcjoner.

 

Brzęczek zapowiedział, że Lewandowski zagra w kadrze dopiero w marcu. - Na dzień dzisiejszy ważniejsze jest jego zdrowie. Czekamy na pierwsze mecze w marcu. Jego dyspozycja i bramki będą dla nas bardzo ważne - powiedział.

 

Trener przyznał też, że wraz z pozostałymi członkami sztabu nawet nie rozważał przyjazdu "Lewego" do Portugalii.

 

Fragment konferencji prasowej reprezentacji Polski w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie