Mielewski: Kurek w Warszawie na dłużej? Po sezonie zgłosi się Azja

Siatkówka

W czwartek "gruchnęła" wiadomość o transferze Bartosza Kurka do ONICO Warszawa. Co ten ruch oznacza dla PlusLigi, która ostatnio żyła problemami Stoczni Szczecin i straciła na swojej renomie? O sytuacji Kurka opowiedzieli Jerzy Mielewski i Marcin Lepa na kanale "Prawda Siatki".

- Bartek będzie w Warszawie do końca sezonu, ale pytanie - co dalej? Piotr Gacek ma nadzieję, że Kurek będzie z zespołem na następne lata. Jest jednak w takim miejscu kariery, że wkrótce może się po niego zgłosić Azja. Dobrze wiemy, że tam kontrakty mnożone są razy dwa albo razy trzy. Na pewno jednak w tym sezonie pomoże ONICO. Araujo i Evans nie grają na takim poziomie, który dawałby przewagę warszawiakom. Jeśli Brizard złapie szybkie porozumienie z Kurkiem to ONICO będzie mocne. Uważam jednak, że ten zespół ma czułe punkty gdzie indziej - powiedział Jerzy Mielewski.
 
Kibice łączą osoby Stephane'a Antigi i Bartosza Kurka przede wszystkim z rokiem 2014, gdy ówczesny selekcjoner reprezentacji Polski nie zabrał jednej z gwiazd na wygrany później mundial.
 
- To pozytywny impuls dla drużyny ONICO i całej ligi. Może ponowne połączenie Stephane'a Antigi i Bartosza Kurka wyjdzie wszystkim na dobre? Wszyscy przytaczają rok 2014 i zrezygnowanie z usług atakującego przez ówczesnego selekcjonera. Potem były jednak lata współpracy w kadrze i Kurek grał bardzo dobrze - także na igrzyskach olimpijskich, gdzie był chyba najlepszym z reprezentantów - przeanalizował Marcin Lepa.
 
Czy taka postać w szeregach ONICO Warszawa oznacza, że zespół ten dołączy do ścisłego grona faworytów do medalu PlusLigi?
 
- Bartek wie co robi. Stanie się ważnym ogniwem drużyny, która teraz stanie się jeszcze bardziej ofensywna. Ma dwóch ciekawych przyjmujących, siła rażenia jest dużo większa. Czy to będzie styl gry Zenita Kazań? Anderson, Leon czy Michaiłow mieli ogromną siłę rażenia i nie było ważne, jak przyjmują, bo każdą piłkę byli w stanie skończyć. To jasny sygnał, że sponsor klubu i włodarze chcą przełamania już w tych rozgrywkach. Celem jest awans do pierwszej szóstki i walka o medale. Oby zatrudnienie Bartka zostało wykorzystane marketingowo, a także sportowo - zakończył Lepa.
 
Cały odcinek "Prawdy Siatki" o 10. kolejce PlusLigi pod TYM LINKIEM.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze