Parzęczewski: Nie przyjąłem propozycji walki o mistrzostwo świata

Sporty walki

Walka wieczoru gali MB Boxing Night: Wojna Domowa będzie starciem o pas mistrza Polski w wadze półciężkiej. Robert Parzęczewski jest przed walką niezwykle pewny swego. W jednym z wywiadów przed wydarzeniem opowiedział, że miał już propozycję walki o mistrzostwo świata. "Nie chciałem jechać tylko po wypłatę. Chcę wziąć taką walkę, jak będę gotowy i zrobić niespodziankę" - powiedział bohater radomskiej gali.

Głównym wydarzeniem gali Wojna Domowa będzie starcie Roberta Parzęczewskiego (21-1, 14 KO) z Dariuszem Sękiem (28-4-3, 10 KO). Kto jest faworytem pojedynku?
 
- Rok temu, dwa lata temu faworytem tego starcia byłby Sęk. Teraz czuję się dużo lepszy boksersko od Darka i to udowodnię w sobotę - zaczął Robert Parzęczewski.
 
- To, co najlepsze ma jeszcze przed sobą. On buduje karierę konsekwentnie. Nie boi się w siebie zainwestować - dodał organizator gali Mateusz Borek, który nie ma wątpliwości, że przed "Arabem" jest świetlana przyszłość. Parzęczewski, jak sam przyznał, na przygotowania przeznaczył ponad połowę wypłaty od organizatorów. Długofalowym celem jest oczywiście mistrzostwo świata.
 
- Jest na miejscu piątym rankingu WBO. Jest w tym rankingu przed takimi asami jak chociażby Siergiej Kowaliow - dodał Borek.
 
- Mało kto wie, że pół roku temu dostałem propozycję z Kowaliowem. Nie chciałem jednak jechać tylko po wypłatę, dobrze zarobić. Chcę wziąć taką walkę, jak będę gotowy. Jechać, zrobić niespodziankę i zostać mistrzem świata - powiedział bohater walki wieczoru.
 
Do piątego sierpnia "Krusher" (32-3-1, 28 KO) dzierżył pasy mistrza świata WBO i IBA wagi półciężkiej. Wówczas sensacyjnie przegrał z niepokonanym Eleiderem Alvarezem (24-0, 12 KO) na gali w Atlantic City.
 
 
O gali MB Boxing Night: „Wojna Domowa”:
 
Po galach z cyklu Polsat Boxing Night oraz wydarzeniu "Noc Wojowników" przyszła pora na kolejne pięściarskie święto. Grupa MB Promotions prowadzona przez Mateusza Borka organizuje kolejne sportowe wydarzenie. Poprzednie wydarzenia organizowane przez MB Promotions cieszyły się wielkim zainteresowaniem i przede wszystkim przyniosły sporą dawkę sportowych emocji stojących na najwyższym poziomie. 22 grudnia z pewnością poziom zostanie utrzymany, a tytuł gali – „Wojna Domowa” - zapowiada konfrontacje polsko-polskie, które z pewnością podniosą jeszcze o kilka stopni temperaturę konfrontacji.
 
W walce wieczoru dojdzie do konfrontacji na szczycie kategorii półciężkiej w naszym kraju. W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) zmierzy się z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO). Popularny "Arab" miał bardzo intensywne pierwsze półrocze - stoczył trzy pojedynki walcząc praktycznie miesiąc za miesiącem. Bardziej doświadczony Sęk będzie dla niego jednak największym i najbardziej wymagającym rywalem w karierze Parzęczewskiego.
 
Wystąpią także lokalni Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) oraz Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO). W karcie walk znalazło się również miejsce dla rewanżowego starcia Damiana Wrzesińskiego (14-1-2, 5 KO) z Michałem Chudeckim (11-2-2, 3 KO). Pierwsza ich konfrontacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, a obaj pięściarze zapowiadają jeszcze lepsze widowisko i tym razem nie zamierzają werdyktu pozostawiać w rękach sędziów.
 
Na ringu pojawi się również niepokonany i niezwykle doświadczony Damian Jonak (40-0-1, 21 KO), którego rywalem będzie Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO).
 
Karta walk gali "Wojna Domowa":
 
Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (28-4-3, 10 KO)
Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Sergiej Radczenko (7-2, 2 KO)
Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs Mikołaj Vovk (13-3, 9 KO)
Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO)
Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (14-1-2, 5 KO)
Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) vs Kamil Młodziński (9-2-4, 5 KO)
 
 
W załączonym materiale wideo wypowiedzi Roberta Parzęczewskiego i Mateusza Borka przed galą Wojna Domowa.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie