84. Plebiscyt PS i Polsatu: Tak będzie wyglądać podium? Eksperci nie mają wątpliwości

Inne
84. Plebiscyt PS i Polsatu: Tak będzie wyglądać podium? Eksperci nie mają wątpliwości
fot. PAP

Wielkimi krokami zbliża się finał kolejnej - już 84. edycji Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2018 roku. 5 stycznia podczas Gali Mistrzów Sportu poznamy tego, który sięgnie po tę prestiżową nagrodę. Eksperci nie mają wątpliwości jak będzie wyglądać podium, chociaż znakiem zapytania jest pierwsza lokata.

Przez kilka ostatnich tygodni na portalu Polsatsport.pl można było słuchać typowań dziennikarzy oraz ekspertów zarówno Polsatu oraz Przeglądu Sportowego. Każdy z nich wymienił swoją "10", na podstawie której dokonaliśmy analizy. Kto zatem był najczęściej typowany do czołowych lokat?

 

Wszystko wskazuje na to, że losy pierwszego miejsca rozstrzygną się pomiędzy Bartoszem Kurkiem i Kamilem Stochem. Dla obu panów 2018 rok był fenomenalny.

 

Ten pierwszy wywalczył złoty medal siatkarskich mistrzostw świata wraz z Reprezentacją Polski, samemu zostając MVP turnieju. Drugi zdobył mistrzostwo olimpijskie w Pjongczangu, a także sięgnął po Kryształową Kulę w Pucharze Świata.

 

Wymienione osiągnięcia sprawiają, że ciężko jest wytypować triumfatora. Dylemat mieli też z pewnością nasi eksperci. W swoich typowaniach wskazywali obu zawodników na pierwszym miejscu dokładnie tyle samo razy - sześć. Kurek byłby wyżej, ale w oczach niektórych dziennikarzy - na uznanie zasłużył także kapitan siatkarskiej kadry Michał Kubiak, który dwa razy wskoczył na pierwsze miejsce.

 

Nie ma niemal eksperta, który nie wytypowałby na podium kogoś z dwójki Stoch-Kurek. Pierwsze miejsce siatkarza wskazują m.in. redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Przemysław Rudzki oraz Dyrektor ds. Sport w Telewizji Polsat Marian Kmita. Na skoczka stawiają między innymi Tomasz Wójtowicz i Michał Pol. Obaj sportowcy nie znaleźli uznania tylko w oczach dwóch typujących. Skoczka narciarskiego poza podium widzą Tomasz Smokowski oraz Przemysław Iwańczyk, natomiast Robert Błoński i Bożydar Iwanow w trójce nie umieścili naszego siatkarza.

 

Co ciekawe, aż siedmiokrotnie na trzecim miejscu wytypowana została Justyna Święty-Ersetic, która w 2018 roku zdobyła złoto mistrzostw Europy w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie 4x400 metrów. Ponadto, Bogdan Rymanowski, Bożydar Iwanow, a także Tomasz Smokowski widzą 26-latkę w roli triumfatora plebiscytu, a Przemysław Iwańczyk umieścił ją na drugiej pozycji.

 

Kurek, Stoch, Święty-Ersetic - czy tak będzie wyglądać pierwsza trójka? A co z pozostałymi lokatami? W czołowej "10" miejsce powinni znaleźć m.in. Andrzej Bargiel (pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2), żużlowiec Bartosz Zmarzlik (indywidualny wicemistrz świata), Adam Kszczot (mistrz Europy w biegu na 800 metrów), czy inny z naszych siatkarskich mistrzów świata - Michał Kubiak.

 

2018 rok nie należał do polskich piłkarzy, więc próżno w czołówce szukać Roberta Lewandowskiego, który jedynie według Roberta Błońskiego z Przeglądu Sportowego powinien zająć drugie miejsce. Szanse na to wydają się być jednak znikome, aczkolwiek o wszystkim i tak zadecydują kibice. Wówczas dowiemy się, który z naszych ekspertów trafił w "10" - dosłownie i w przenośni...

 

Poniżej prezentujemy zbiorcze zestawienie typowań pierwszej trójki na Najlepszego Sportowca 2018 roku według naszych ekspertów:

 

Marian Kmita: 1. Kurek 2. Stoch 3. Włodarczyk 

Robert Błoński: 1. Stoch 2. Lewandowski 3. Święty-Ersetic
Michał Pol: 1. Stoch 2. Kurek 3. Święty-Ersetic
Przemysław Rudzki: 1. Kurek 2. Stoch 3. Święty-Ersetic
Marcin Feddek: 1. Stoch 2. Kurek 3. Zmarzlik
Łukasz Kadziewicz: 1. Kurek 2. Stoch 3. Święty-Ersetic
Jerzy Mielewski: 1. Kubiak 2. Kurek 3. Stoch
Mateusz Borek: 1. Stoch 2. Kurek 3. Święty-Ersetic
Bogdan Rymanowski: 1. Święty-Ersetic 2. Stoch 3. Kurek
Roman Kołtoń: 1. Kurek 2. Stoch 3. Święty-Ersetic
Przemysław Iwańczyk: 1. Kurek 2. Święty-Ersetic 3. Kubiak
Karolina Szostak: 1. Kurek 2. Kubiak 3. Stoch
Maciej Petruczenko: 1. Bargiel 2. Stoch 3. Kurek
Marek Magiera: 1. Kubiak 2. Kurek 3. Stoch
Tomasz Wójtowicz: 1. Stoch 2. Kurek 3. Kszczot
Bożydar Iwanow: 1. Święty-Ersetic 2. Stoch 3. Kubiak
Paulina Chylewska: 1. Stoch 2. Kurek 3. Święty-Ersetic
Tomasz Smokowski: 1. Święty-Ersetic 2. Kszczot 3. Kurek

 

Kto był najczęściej typowany na podium?

 

Bartosz Kurek (siatkówka) - 6 razy pierwszy, 7 razy drugi, 3 razy trzeci

Kamil Stoch (skoki narciarskie) - 6 razy pierwszy, 6 razy drugi, 3 razy trzeci
Justyna Święty-Erestic (lekkoatletyka) - 3 razy pierwsza, raz druga, 7 razy trzecia
Michał Kubiak (siatkówka) - 2 razy pierwszy, 2 razy drugi, 2 razy trzeci
Andrzej Bargiel (narciarstwo ekstremalne) - raz pierwszy, 0 razy drugi, 0 razy trzeci
Adam Kszczot (lekkoatletyka) - 0 razy pierwszy, raz drugi, raz trzeci
Robert Lewandowski (piłka nożna) - 0 razy pierwszy, raz drugi, 0 razy trzeci
Bartosz Zmarzlik (żużel) - 0 razy pierwszy, 0 razy drugi, raz trzeci

Anita Włodarczyk (lekkoatletyka) - 0 razy pierwsza, 0 razy druga, raz trzecia

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie