Rutkowski: Rajewski to mój najtrudniejszy rywal w karierze

Sporty walki

- Uważam, że mój rywal jest mocny dosłownie w każdej płaszczyźnie. To, że jest perfekcyjnym stójkowiczem to wszyscy wiedzą. Poza tym jest dobrym zapaśnikiem. Do tego potrafi świetnie obalać oraz kończyć w parterze. Uważam go za kompletnego zawodnika - mówi Daniel Rutkowski (6-2, 5 KO, 1 Sub), który na gali Babilon MMA 7 zmierzy się z Łukaszem Rajewski (8-4, 5 KO, 1 Sub).

Maciej Turski: Już po raz kolejny będziesz walczył na gali Babilon MMA. Można powiedzieć, że jesteś już weteranem tej organizacji. Czy rzeczywiście się nim czujesz?

 

Daniel Rutkowski: Rzeczywiście tak jest. Na galach Tomka Babilońskiego czuję się bardzo komfortowo.

 

Swoimi ostatnimi występami (6 zwycięstwo z rzędu) wdzierasz się do czołówki kategorii piórkowej w Polsce. Czujesz, że tak właśnie jest?

 

Właśnie tego nie czuję... Dostaję kolejne walki, na których zawsze chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Fajnie, że pnę się w górę w rankingach, ale nie czuję żadnej presji. Liczę, że wygram najbliższą walkę i chcę po prostu dostać kolejnego przeciwnika.

 

Pojedynek z Łukaszem Rajewskim będzie najtrudniejszym w twojej dotychczasowej karierze?

 

Zdecydowanie tak! Szanuję go jako sportowca. Jest to kompletny zawodnik. Zobaczymy jak będzie wyglądała moja walka z nim, ale jeśli wygram to będzie cudowanie. Już zżera mnie ciekawość jak potoczy się ten pojedynek.

 

Jak scharakteryzowałbyś swojego rywala? W czym Rajewski jest mocny oraz jaki ma słabszy punkt?

 

Ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Uważam, że jest mocny dosłownie w każdej płaszczyźnie. To, że jest perfekcyjnym stójkowiczem to wszyscy wiedzą. Poza tym jest dobrym zapaśnikiem. Do tego potrafi świetnie obalać oraz kończyć w parterze. Uważam go za kompletnego zawodnika.

 

Cała rozmowa z Danielem Rutkowskim w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja gali Babilon MMA 7 od 19:30 w Polsacie Sport Fight, od godziny 20:00 również w Polsacie Sport oraz Super Polsacie. Z kolei od godz. 22:00 galę będzie można śledzić w Polsacie.

Maciej Turski, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze