Deschamps: Trzeba wierzyć w nasze własne szanse!

Piłka nożna

W poniedziałek trener Trójkolorowych odebrał w Monako nagrodę Laureus World Sports Awards dla najlepszej drużyny na świecie. Przy okazji chciał zareagować na słowa Kyliana Mbappe, który uważa że kluby francuskie powinny "przestać się bać" w Pucharach Europy.

Selekcjoner francuskiej reprezentacji podziela opinie paryskiego napastnika, dodając że kluby francuskie "nie mogą cierpieć na jakikolwiek kompleks naprzeciw przeciwnikom potencjalnie mocniejszym, i że trzeba maksymalnie je wspierać w interesie francuskiego futbolu".

 

"Myślę że Kylian przez swoje stwierdzenie chciał powiedzieć, że kiedy klub francuski występuje na międzynarodowej arenie, trzeba go wspierać na 100 procent, bo to jest bardzo ważne dla naszego futbolu. To dotyczy oczywiście PSG, tak miało być również we wtorkowym  meczu Lyon-Barcelona. Nie można mieć obaw przed wielkim wyczynem, nie ma się czego bać. Trzeba wierzyć w swoje siły i możliwości. Później to jest normalna próba sił obu zespołów, ale nie można czuć się z góry słabszym albo mieć jakiekolwiek obawy i bać się czegokolwiek, nawet w przypadku przeciwników z najwyższej półki. Uważam że ta jedność wokół naszych klubów jest potrzebna, a wsparcie i wiara w nasze własne szanse idzie w parze z interesem futbolu francuskiego".

 

Deschamps wyraził również przekonanie, że Lyon to dobry zespół, jednak "jest jeszcze lepszy kiedy występuje z Adilem Fakirem".

 

Odpowiedź na to pytanie już 13 marca w Barcelonie.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze