Bożydar Iwanow: Napoli jest jak rodzina?

 

Alberto De Martino: W Salzburgu mieszkam już 18 lat, ale nie zapominam o Neapolu. W Austrii mam swój lokal, tu poznałem swoją żonę, Susanne, i tu zarabiam pieniądze. Ale ciągle kocham SSC Napoli i cieszę się, kiedy wygrywają. A ostatnio dzieje się tak często także dzięki dwójce Polaków. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński dają mi wiele radości.

 

Bywa pan pod Wezuwiuszem?

 

Oczywiście! Latam do Neapolu często, staram się być na najważniejszych meczach, także tych w europejskich pucharach. Bo Napoli to jest moja rodzina, a ją się przecież odwiedza, nieprawdaż? To jest nasz temat główny przez cały dzień, kiedy się budzimy, rozmawiamy o Napoli, w drodze do pracy: o Napoli, podczas posiłków: o Napoli i tak do wieczora, od poniedziałku do niedzieli. Jeśli zespół nie daj Boże przegra pierwsze pytanie po przebudzeniu brzmi: dlaczego? Jak do tego doszło, jak to się stało? Napoli, tylko Napoli. Szczególnie w poniedziałek.


W Austrii jest dużo fanów „Azzurich”?

 

Sporo. Ale jeszcze więcej w Niemczech. Odwiedza mnie mnóstwo fanów z Bawarii. Mieli szczęście, że wylosowaliśmy RB bo bez problemu mogli przemieścić się tu samochodami. Mój lokal b otwarty dłużej niż zwykle.

 

Jak odbieracie Polaków z San Paolo?

 

Milik był trochę niedoceniany, niesłusznie, bo to jest bardzo dobry napastnik. Obaj z Zielińskim są jeszcze młodymi piłkarzami, ale już „przesiąkli” duchem Neapolu. Choć obaj na pewno będą i mogą grać tu jeszcze lepiej. Wiem, ze Aurelio De Laurentis poza kilkoma wyjątkami nie podpisuje długich kontraktów. Ale myślę, że dla obu stron byłoby dobrze, gdyby obaj Polacy u nas zostali.

 

Klubowi brakuje nie tylko znaczącego sukcesu, ale i nowoczesnego stadionu…

 

To jest znowu typowa neapolitańska historia. My zawsze mówimy, jutro, jutro, i tak każdego dnia. Oczywiście nowy obiekt będzie kosztował duże pieniądze, ale przecież w końcu będzie je trzeba wydać, tak? Napoli tego nie uniknie. Po co więc czekać?

 

Transmisja meczu SSC Napoli - Arsenal w Polsacie Sport Premium 1. Początek o godzinie 20:50.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.