UFC: Błachowicz awansował w rankingu!

Sporty walki

Po weekendowej wygranej na UFC 239 Jan Błachowicz zajmuje piątą pozycję w rankingu kategorii półciężkiej. Polak od ostatniej aktualizacji zanotował awans z miejsca szóstego.

Na UFC 239 w Las Vegas Błachowicz był autorem jednego z najbardziej spektakularnych nokautów wieczoru. Polak nie był faworytem konfrontacji z Lukiem Rockholdem, ale pokazał, że potrafi sprawić niespodziankę. W drugiej rundzie w fantastycznym stylu Błachowicz posłał na deski Amerykanina i zapisał na swoim koncie najcienniejszą wygraną w karierze.

 

"Cieszyński Książę" po wygranej walce z byłym mistrzem organizacji UFC w kategorii średniej znajduje się coraz bliżej walki o tytuł. Wysoką pozycję Polaka odzwierciedla także ranking kategorii półciężkiej. Błachowicz od ostatniej aktualizacji zanotował awans z "szóstej" na "piątą" pozycję.

 

Przed Polakiem znajdują się już tylko zawodnicy, którzy mieli okazję mierzyć się z aktualnym czempionem Jonem Jonesem (Daniel Cormier, Thiago Santos oraz Anthony Smith) oraz niepokonany Dominick Reyes, który ma na swoim koncie serię pięciu wygranych walk z rzędu w UFC. I to właśnie ostatni wspomniany Amerykanin, popularny The Devastator", wydaje się głównym kandydatem do miana pretendenta do walki o pas mistrzowski.

 

Ranking kategorii półciężkiej organizacji UFC:

 

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Jana Błachowicza z Lukiem Rockholdem.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie