Fortuna 1 Liga: Porażki Podbeskidzia i Radomiaka. Debiut Trałki w Warcie

Lider Bruk-Bet Termalica Nieciecza i dotychczasowy wicelider Podbeskidzie Bielsko-Biała doznały porażek w 4. kolejce pierwszej ligi piłkarskiej. Na drugie miejsce awansowała wzmocniona Łukaszem Trałką Warta Poznań, która pokonała na wyjeździe Radomiaka 2:0.

Piłkarze z Niecieczy, którzy do tej serii gier mieli na koncie komplet punktów i żadnej straconej bramki, już w piątek ulegli na wyjeździe Chojniczance 0:1. Jedynego gola zdobył na początku spotkania Słowak Michal Obrocnik, który po godzinie gry został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Dzień później potknęło się Podbeskidzie, grające podobnie jak Bruk-Bet Termalica niemal na drugim końcu Polski. "Górale" ulegli w Suwałkach Wigrom 0:1 po bramce Arkadiusza Najemskiego.

Porażki doznała także trzecia przed tą kolejką Miedź. Legniczanie w spotkaniu dwóch niedawnych spadkowiczów z ekstraklasy ulegli w sobotę w Sosnowcu 0:1 miejscowemu Zagłębiu, dla którego to pierwsza wygrana w sezonie.

Takie wyniki wykorzystała Warta. Poznański zespół, w którym w 46. minucie zadebiutował były reprezentant Polski Łukasz Trałka, pokonał 2:0 w Radomiu tamtejszego beniaminka. Bramki zdobyli w drugiej połowie Gracjan Jaroch i Robert Janicki.

Liderem z dziewięcioma punktami pozostała drużyna z Niecieczy, a mająca taki sam dorobek punktowy Warta awansowała na drugie miejsce. Aż sześć drużyn ma po siedem punktów - GKS Bełchatów, Podbeskidzie, Chojniczanka, Miedź, Puszcza Niepołomice i Stal Mielec.