„Wygrać dwa razy po 3:0 i za bardzo się nie zmęczyć”. Raport z mistrzostw Europy cz. 1

Siatkówka

Trwają mistrzostwa Europy siatkarek. Po raz pierwszy w historii są rozgrywane aż w czterech krajach, w tym w Polsce. Kontynentalny czempionat po 10 latach powrócił do łódzkiej Atlas Areny. Jak wyglądały pierwsze dwa dni w wykonaniu Biało-Czerwonych? Zobaczcie raport z mistrzostw Europy.

Łódzka Atlas Arena kojarzy się kibicom żeńskiej siatkówki z wielkim sukcesem z 2009 roku. Reprezentacja Polski zdobyła wtedy brązowy medal mistrzostw Europy. Kadra Jacka Nawrockiego w piątek rozpoczęła walkę o powtórzenie, a może nawet poprawienie tego sukcesu.

 

- Trzymam kciuki za dziewczyny. One grają ze sobą kolejny sezon w podobnym składzie. Mają szansę powtórzyć nasz sukces. Niech biegną po swoje marzenia. Na nas też kiedyś nikt nie stawiał – powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy Izabela Bełcik.

 

Pierwszym krokiem było starcie ze Słowenią. Mimo obaw szkoleniowca Biało-Czerwonych rywalki nie postawiły trudnych warunków. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

 

- Mecze otwarcia są zawsze najcięższe. Nie wiedziałyśmy, czego spodziewać się po zespole ze Słowenii. Cieszę się, że opanowałyśmy nerwy – powiedziała przyjmująca reprezentacji Polski Martyna Grajber.

 

Drugiego dnia Polki miały rozegrać teoretycznie najłatwiejsze spotkanie fazy grupowej z Portugalią. Zgodnie z planem również wygrały go bez straty seta.

 

- Atmosfera na boisku była fajna. Byłyśmy skoncentrowane na swojej robocie, ale potrafiłyśmy cieszyć się z gry – powiedziała atakująca Biało-Czerwonych Katarzyna Zaroślińska-Król.

 

Podopieczne Jacka Nawrockiego wykonały plan na pierwsze dwa dni turnieju w stu procentach. – Wiadomo, w tych meczach trzeba było wygrać za trzy punkty. Oficjalnie o tym nie mówiliśmy, ale chcieliśmy wygrać i za bardzo się nie zmęczyć – zdradziła przyjmująca Natalia Mędrzyk.

 

We wtorek Polki zmierzą się z Ukrainą. Transmisja meczu od godziny 20:20 w Polsacie Sport.

 

W załączonym materiale wideo materiał "Raport z mistrzostw Europy cz. 1".

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze