ME siatkarzy 2019: Czarnogóra - Ukraina. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Przed nami kolejny dzień zmagań na siatkarskich mistrzostwach Europy. W "polskiej" grupie dojdzie do ciekawie zapowiadającej się rywalizacji drużyn, których celem jest miejsce w pierwszej czwórce i awans do kolejnej rundy. Reprezentacja Czarnogóry zmierzy się z Ukrainą. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Obie reprezentacje nie należą do czołówki ani światowej, ani europejskiej siatkówki. Jedni i drudzy chcą jednak powalczyć o awans do kolejnej rundy tegorocznych mistrzostw Europy. Triumfator bezpośredniej konfrontacji w poniedziałkowe popołudnie znacznie przybliży się realizacji tego celu.

 

Ukraińcy zaczęli zmagania grupowe od zwycięstwa z Czechami 3:1, aby dzień później przegrać z wyżej notowaną Holandią 0:3. Wynik jednak nie odzwierciedla przebiegu tego spotkania, ponieważ siatkarze z Ukrainy walczyli do samego końca, ulegając w dwóch setach na przewagi.

 

Zupełnie inaczej wyglądał scenariusz konfrontacji Holendrów z Czarnogórą, do której doszło w pierwszej serii gier. Ekipa Oranje wygrała bez straty seta, ale w przeciwieństwie do starcia z Ukraińcami - dominowała w każdym siatkarskim rzemiośle. Czarnogórcy zrehabilitowali się na tle Estonii, zapisując na swoim koncie zwycięstwo 3:0. Taki rezultat może budzić zaskoczenie, wszak podopieczni Gheorghe Cretu mocno uprzykrzyli życie Polakom.

 

Ciężko wskazać faworyta w meczu Czarnogóry z Ukrainą. W składach obu zespołów próżno szukać gwiazd światowego formatu, a siłą jednych i drugich jest kolektyw. Zapowiada się niezwykle wyrównane starcie, które niewykluczone, że rozstrzygnie się po pięciosetowym boju.

 

WYNIKI I TERMINARZ MISTRZOSTW EUROPY SIATKARZY 2019

 

Relacja i wynik na żywo meczu Czarnogóra - Ukraina o godz. 17:00 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie