Stasiak: Jestem kompletnym zawodnikiem i nie boję się wyzwań

Sporty walki

- Walczyłem z najlepszymi zawodnikami w UFC, co pozwoliło mi wejść na wyższy poziom i stać się zawodnikiem kompletnym. Nie boje się żadnych wyzwań i przeciwników - powiedział przed galą KSW 51 Damian Stasiak (11-6, 1 KO, 8 SUB).

Maciej Turski: Czy jesteś zadowolony z okresu przygotowawczego?

 

Damian Stasiak: Najistotniejsze jest to, że udało mi się przejść okres przygotowawczy bez żadnego urazu. Dzięki temu mogłem w pełni skupić się na treningach, które były bardzo ciężkie. Dużo jeździłem do różnych klubów, żeby jak najlepiej przygotować się do walki. Jestem zadowolony z tego, co udało mi się wypracować.

 

Czy czujesz dużą presję w związku ze swoim występem?

 

Staram się nie myśleć o presji. Jestem doświadczonym zawodnikiem i wiem, jak radzić sobie ze stresem. Walczyłem z najlepszymi zawodnikami w UFC, co pozwoliło mi wejść na wyższy poziom i stać się zawodnikiem kompletnym. Nie boje się żadnych wyzwań i przeciwników.

 

Co uważasz o stylu walki swojego przeciwnika?

 

Na pewno jest to zawodnik o nietypowych parametrach, co czyni z niego niewygodnego rywala. Ma niski środek ciężkości, a jego najmocniejszą stroną jest walka w parterze. Potrafi też mocno bić i będę musiał uważać na jego ciosy.

 

Transmisja gali KSW 51 w systemie PPV

Maciej Turski, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze