Piątek bez trenera! Hertha szuka następcy Klinsmanna

Piłka nożna
Piątek bez trenera! Hertha szuka następcy Klinsmanna
fot. PAP

Zaledwie 76 dni potrzebował Juergen Klinsmann, aby podjąć decyzję o rezygnacji ze stanowiska szkoleniowca Herthy Berlin. Niemiec narzekał na brak wystarczającego wsparcia ze strony działaczy klubu. Barwy drużyny z Berlina od końca stycznia reprezentuje polski napastnik Krzysztof Piątek.

Klinsmann objął stanowisko szkoleniowca Herthy w listopadzie ubiegłego roku. Niemiec zastąpił Ante Covicia, w momencie gdy klub z Berlina znajdował się w strefie spadkowej Bundesligi.

 

W obecnym sezonie Hertha również spisuje się poniżej oczekiwań. W ostatnich pięciu spotkaniach wygrała zaledwie jedno spotkanie i aktualnie plasuje się na 14. pozycji w ligowej tabeli. Gra zespołu również nie napawa optymizmem, pomimo sporych inwestycji i wielkich planów na przyszłość przedstawianych przez klubowych inwestorów.

 

30 stycznia z klubem kontrakt podpisał Krzysztof Piątek. Polak przeszedł z AC Milan na zasadzie transferu definitywnego i kosztował Herthę 22 miliony euro. Do tej pory zdobył jedno trafienie dla drużyny z Berlina.

 

- Juergen Klinsmann zrezygnował z funkcji trenera Herthy ze skutkiem natychmiastowym - czytamy w krótkim komunikacie przekazanym na Twitterze niemieckiego klubu.

 

 

- Po długich przemyśleniach postanowiłem zrezygnować z roli szkoleniowca i wrócić na pozycję członka rady nadzorczej. Jak trener potrzebowałem zaufania i zaangażowania osób potrzebnych do realizacji zadań. Jednomyślność i skupienie na tym samych celach są na tym etapie najważniejsze, szczególnie w momencie walki o utrzymanie. Jeśli nie ma na to gwarancji, nie jestem w stanie wykorzystać potencjału trenerskiego i sprostać zadaniu. Jestem jednak pewny, że Hertha zdoła osiągnąć swój cel - napisał w mediach społecznościowych Klinsmann.

 

 

Hertha aktualnie zajmuje 14. pozycję w tabeli. Klub z Berlina ma sześć punktów przewagi nad Werderem Brema, który znajduje się w strefie spadkowej.

 

TABELA I WYNIKI BUNDESLIGI

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie