Jeden z gospodarzy EURO 2020 chce przełożenia turnieju

Piłka nożna
Jeden z gospodarzy EURO 2020 chce przełożenia turnieju
fot. CyfraSport
Bukareszt jest jednym z 12 miast Starego Kontynentu, które miały zorganizować tegoroczny turniej

Rumuńska Federacja Piłkarska (FRF) poinformowała, że podczas wtorkowej wideokonferencji poprosi władze UEFA o przełożenie z powodu koronawirusa mistrzostw Europy. Bukareszt jest jednym z 12 miast Starego Kontynentu, które miały zorganizować tegoroczny turniej. W stolicy Rumunii miały odbyć się trzy mecze fazy grupowej w grupie C, a także pierwsze spotkanie 1/8 finału.

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa bardzo komplikuje plany Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Trudno sobie bowiem wyobrazić organizację ME w 12 państwach od 12 czerwca do 12 lipca - to oznaczałoby przemieszczanie się tysięcy kibiców po całej Europie, a obecnie wiele krajów zamyka granice.

 

Rosja oferuje pomoc UEFA. Chce zorganizować Euro!

 

"Ochrona rodziny piłkarskiej i aktywny udział w działaniach zalecanych przez rząd rumuński i władze międzynarodowe w celu ochrony zdrowia publicznego jest obecnie jednym z głównych obowiązków FRF" - poinformowała rumuńska federacja w oświadczeniu.

 

Prezes FRF Razvan Burleanu, który weźmie udział w wideokonferencji, poprosi UEFA o przełożenie mistrzostw Europy, twierdząc, że taki ruch umożliwi zakończenie rozgrywek na poziomie krajowym.

 

W Rumunii potwierdzono dotychczas ponad 160 przypadków koronawirusa.

 

We wtorkowej wideokonferencji UEFA wezmą udział przedstawiciele krajowych federacji piłkarskich oraz europejskich lig i klubów. Wówczas może zapaść wiele konkretnych decyzji dotyczących rozgrywek, m.in. właśnie Euro 2020.

 

Rozgrywki Premier League zawieszone!

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie