Trener Zagłębia drugim najlepszym szkoleniowcem na Słowacji

Piłka nożna
Trener Zagłębia drugim najlepszym szkoleniowcem na Słowacji
fot. Cyfrasport
Szkoleniowiec Zagłębia Lubin Martin Sevela zajął drugie miejsce w rankingu trenerów na Słowacji

Szkoleniowiec ekstraklasowego Zagłębia Lubin Martin Sevela zajął drugie miejsce w rankingu trenerów na Słowacji. – Teraz cierpliwie czekam na najważniejszą decyzję - co dalej z ligą – powiedział.

Opiekun Zagłębia Lubin Martin Sevela zajął drugie miejsce w rankingu szkoleniowców na Słowacji - poinformował lubiński klub. Głosy na trenerów oddało 36 trenerów i przedstawicieli słowackich mediów. W kategorii Trener Roku triumfował Jan Kozak (aktualnie prowadzi Slovan Bratysława). Trzecie miejsce zajął były trener Zagłębia, Pavel Hapal (obecnie selekcjoner reprezentacji Słowacji).
 
 
- Na tą chwilę żona czy dzieci nie mogą do mnie przyjechać, ale ciągle jest szansa dla mnie czy choćby Lubo Guldana, że my będziemy mogli wyjechać do rodzinnych domów. Granica jest póki co otwarta, jeszcze można wyjechać - powiedział słowacki trener w rozmowie z oficjalnym portalem Zagłębia i dodał: "Wszystko jest kwestią decyzji co dalej z rozgrywkami. Obecnie wiąże się to z dużym ryzykiem, bo decydując się na wyjazd musiałbym spędzić dwa tygodnie w kwarantannie na Słowacji. A co gorsza, nie wiadomo jak będzie z powrotem – czy i kiedy będziemy mogli ponownie wrócić do Polski, do klubu. Dlatego cierpliwie czekamy na najważniejszą decyzję – co dalej z ligą".
 
 
Sevela trafił do Lubina we wrześniu 2019 roku, jako trener sprowadzony przez dyrektora sportowego "Miedziowych" Michała Żewłakowa. Karierę rozpoczynał w drużynie z Trenczyna, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo oraz Puchar Słowacji (w sezonach 2014/15 i 2015/16). Następnie prowadził Slovan Bratisława, z którym także zdobył mistrzostwo i Puchar. Trenerem roku na Słowacji wybrany był m.in w sezonie 2015-16.
 
KGHM Zagłębie w tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmuje obecnie jedenaste miejsce.
seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie