Niepewna przyszłość Heynena w reprezentacji. Jego kontrakt wygasa w wakacje

Inne
Niepewna przyszłość Heynena w reprezentacji. Jego kontrakt wygasa w wakacje
fot. CyfraSport
Vital Heynen rozstanie się z reprezentacją już tego lata?

Reprezentacja Polski siatkarzy zawiesiła przygotowania w związku z odwołaniem szeregu imprez i niepewną sytuacją dotyczącą całego sezonu siatkarskiego. – Przygotowujemy się na nowy termin igrzysk olimpijskich. Chcemy, żeby Vital Heynen został z nami do tego czasu – powiedział w rozmowie z rmf24.pl prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

- Zależy nam, żeby trener pracował z kadrą do czasu przełożonych igrzysk. Jego kontrakt ważny jest do wakacji i według wcześniejszych ustaleń mieliśmy usiąść do rozmów nad jego ewentualnym przedłużeniem w maju. Nikt jednak nie spodziewał się, że igrzyska zostaną przesunięte, dlatego wszystkie wiążące decyzje muszą zapaść szybciej – stwierdził Kasprzyk.

 

Zobacz: Kto poprowadzi francuskich siatkarzy na IO? Ważna wypowiedź prezesa

 

FVIB przesunęła Ligę Narodów na czas po igrzyskach w Tokio, zanim MKOl zdecydował o ich przełożeniu. W związku z tym cały sezon siatkarski stanął na głowie i brak jest docelowej daty, kiedy obie imprezy miałyby się odbyć.

 

Co więcej, umowa Heynena z PZPS obowiązuje tylko do czasu japońskich igrzysk według starej daty, a sam trener nie podjął jeszcze decyzji co do swojej przyszłości.

 

Zobacz: To nie czas na siatkówkę! Gwiazda zrywa kontrakt z klubem z Monzy

 

- Nie chcemy robić żadnej rewolucji. Nasze plany nieustannie konsultujemy z trenerem i mamy wspólną wizję, jak poradzić sobie w czasie zawieszonych rozgrywek. Wierzę, że uda nam się dojść do porozumienia i będziemy dalej współpracować, tak żeby jak najlepiej przygotować się na igrzyska w nowym terminie – zakończył szef PZPS.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 08.03

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie