Przypominamy wygraną Wisły z Fulham z 2011 roku (WIDEO)

Fragment meczu Wisła - Fulham z października 2011 roku

Jesień 2011 roku upłynęła w Krakowie pod znakiem meczów Wisły w Lidze Europy. 20 października krakowski klub podejmował przy ulicy Reymonta Fulham w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej. Wisła wygrała 1:0, a bramkę zdobył David Biton. Poniżej skrót meczu.

Wisła trafiła w fazie grupowej Ligi Europy do grupy K, gdzie rywalami Wiślaków byli gracze duńskiego Odense, holenderskiego Twente oraz angielskiego Fulham. Po dwóch kolejkach podopieczni Roberta Maaskanta mieli na koncie dwie bolesne porażki - z Odense u siebie 1:3 o raz z Twente 1:4 na wyjeździe. W tym drugim boju honorową bramkę zdobył Biton.

Ofensywny zawodnik Białej Gwiazdy trafił również do siatki w meczu przeciwko Fulham, w 60. minucie zapewniając Wiśle triumf 1:0. Już wtedy gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika, bo w 29. minucie sędzia Martin Hansson wyrzucił z boiska Moussę Dembele. Londyńczycy przez większość meczu nie zagrażali bramce Siergieja Pareiki i Wisła zasłużenie zgarnęła pierwsze trzy punkty w rozgrywkach.

Po meczu mówiło się również o incydencie, który miał miejsce w przerwie. Awaria oświetlenia spowodowała, że zawodnicy wrócili na murawę nie po 15 minutach, a po pół godziny w szatni.

W czwartej kolejce sezonu 2011/2012 doszło do rewanżu na Craven Cottage, w którym Fulham zemściło się na Wiśle, wygrywając aż 4:1. W ostatnich dwóch seriach spotkań krakowianie zgarnęli jednak sześć punktów i rzutem na taśmę awansowali do 1/16 finału rozgrywek. Tam przegrali dwumecz ze Standardem Liege.

Wisła Kraków - Fulham FC 1:0 (0:0)
Bramka: Biton (60')
Czerwona kartka: Dembele (29')

Wisła Kraków: Pareiko - Lamey, Chavez, Jaliens, Diaz - Wilk, Garguła (79' Brud), Nunez - Iliev (85' Boguski), Biton, Kirm (90' Czekaj)
Fulham FC: Schwarzer - Kelly, Hangeland, Hughes, Briggs (87' Frei) - Duff, Gecov (75' Sidwell), Etuhu, Orlando Sa (58' Kasami)- Dembele - Johnson